SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Uwaga na cyberprzestępców podszywających się pod PGE. Wyłudzają pieniądze i dane osobowe

PGE Obrót informuje o podejrzanych SMS-ach i e-mailach, w których oszuści podszywający się pod markę PGE próbują wyłudzić pieniądze lub dane osobowe. Spółka apeluje do swoich klientów o szczególną ostrożność.

Fot. flickr.comArticle

Jak informuje PGE Obrót, ataki cyberprzestępców podszywających się pod PGE przybierają na sile. Jedną z takich akcji jest profesjonalnie przygotowana kampania skierowana do klientów, która ma na celu wyłudzenie płatności lub danych. Główne działania opierają się na wysyłaniu fałszywych SMS-ów oraz e-maili z informacją o wszczęciu postępowania egzekucyjnego, braku uregulowania należności czy niedopłatach do faktur.

Spółka apeluje do swoich klientów o zachowanie szczególnej ostrożności, nieklikanie w podejrzane linki i niewpłacanie pieniędzy na numer konta przekazany w fałszywej korespondencji, a w przypadku wątpliwości o kontakt z biurem obsługi klienta lub za pośrednictwem kanałów zdalnych.

PGE Obrót przypomina, aby zawsze sprawdzać informacje otrzymywane drogą pocztową i elektroniczną. Spółka podkreśla, że w korespondencji przypominającej o zaległych płatnościach oraz zamiarze wstrzymania dostaw energii elektrycznej zawsze podany jest nr klienta, nr faktury/dokumentu wraz z terminem płatności i kwotą do zapłaty. Nie ma tam natomiast linku kierującego bezpośredniego do systemów płatności internetowych.

PGE zapewnia, że wszystkie przypadki fałszywych wiadomości są na bieżąco monitorowane, a strony zawierające fałszywe linki blokowane. Sprzedawca energii przypomina również, aby zawsze weryfikować otrzymywane informacje. Szczegółowe informacje dotyczące zasad związanych z cyberbezpieczeństwem spółka publikuje na swojej stronie internetowej.

Dołącz do dyskusji: Uwaga na cyberprzestępców podszywających się pod PGE. Wyłudzają pieniądze i dane osobowe

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl