SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PGE idzie do sądu ws. sprzeciwu UOKiK wobec przejęcia Energi

Polska Grupa Energetyczna (PGE) złożyła wniosek do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumenta w sprawie odwołania się od decyzji Urzędu Orchony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zakazującej PGE kupna Energi.

PGE idzie do sądu ws. sprzeciwu UOKiK wobec przejęcia Energi

"(…) w dniu 28 stycznia 2011 r. do Sądu Okręgowego w Warszawie Sądu Ochrony Konkurenci i Konsumentów, za pośrednictwem Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, złożone zostało odwołanie od decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakazującej koncentracji PGE i Energa SA" – czytamy w komunikacie. Spółka podała, że w odwołaniu PGE wnosi o zmianę decyzji w całości i orzeczenie co do istoty sprawy poprzez wydanie decyzji zezwalającej na koncentrację PGE i Energa, ewentualnie o uchylenie decyzji.

PGE poinformowała też, że w poniedziałek odbędzie się konferencja prasowa, dotycząca złożonego odwołania.

Ostatnio minister skarbu Aleksander Grad zapowiedział, że weźmie aktywny udział w procedurze sądowej, gdyż decyzja UOKiK jest sprzeczna z narodowymi interesami.

PGE i Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) zawarły aneks do umowy sprzedaży akcji spółki Energa, w którym przedłużyły czas jej obowiązywania, aby umożliwić zakończenie postępowania sądowego w sprawie odwołania PGE od decyzji UOKiK zakazującej PGE kupna Energi. W aneksie strony określiły czas trwania umowy na 12 miesięcy od daty jej zawarcia, przy czym termin ten ulega zawieszeniu do czasu prawomocnego zakończenia postępowania sądowego w przedmiocie odwołania od decyzji UOKiK.

PGE odwołuje się do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumenta od decyzji UOKiK, który nie zgodził się na przejęcie spółki energetycznej Energa.

PGE i MSP podpisały umowę sprzedaży 4.183.285.468 akcji spółki Energa, stanowiących 84,19% jej kapitału zakładowego 29 września. Warunkiem zawieszającym transakcję było udzielenie zgody na koncentrację przez UOKiK.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PGE idzie do sądu ws. sprzeciwu UOKiK wobec przejęcia Energi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl