SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PGNiG zwiększyło program obligacji o 2 mld zł

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) podpisało aneksy do programu emisji obligacji zawartego w ubiegłym roku z sześcioma bankami, zwiększające maksymalną kwota programu do 5 mld zł z 3 mld zł oraz wydłużające okres jego programu o dwa lata do 31 lipca 2015 r..

PGNiG zwiększyło program obligacji o 2 mld zł

"Spółka podpisała 21 lipca 2011 r. aneksy do programu emisji obligacji zawartego w ubiegłym roku z sześcioma bankami, na mocy których zwiększona została maksymalna kwota programu z 3 mld zł do 5 mld zł oraz wydłużony okres zapadalności programu z 31 lipca 2013 r. do 31 lipca 2015 r." - głosi komunikat.

O planach zwiększenia wartości i wydłużenia trwania programu spółka informowała już w maju br.

W ramach programu PGNiG może emitować obligacje dyskontowe oraz kuponowe, z terminem zapadalności od jednego miesiąca do jednego roku.

Aneksy do obu umów zostały podpisane z: Bankiem Pekao SA, ING Bankiem Śląskim, PKO BP, Bankiem Citi Handlowym w Warszawie, Société Générale, BNP Paribas Oddział w Polsce.

"Środki z emisji obligacji będą przeznaczone na inwestycje wynikające ze strategii GK PGNiG, których realizacja jest istotna dla zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Polski i wzrostu wartości Grupy. Zgodnie ze zaktualizowaną w czerwcu br. strategią rozwoju do 2015 roku GK PGNiG planuje wydać na inwestycje 27 mld zł w latach 2011-2015. Z tego ponad połowę, czyli ok. 15 mld zł spółka przeznaczy na poszukiwania ropy i gazu ziemnego, w tym gazu z łupków" - napisano także w komunikacie.

W latach 2008-2010 PGNiG wydało 10 mld zł na inwestycje, m.in. budowę nowych kopalń, rozbudowę i budowę podziemnych magazynów gazu, poszukiwania węglowodorów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PGNiG zwiększyło program obligacji o 2 mld zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl