SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Piątka Kaczyńskiego według dziecka w spocie z życzeniami wielkanocnymi od premiera (wideo)

W spocie z życzeniami wielkanocnymi od premiera Mateusza Morawieckiego przedstawiono też niektóre ze zmian socjalnych i podatkowych wprowadzanych w ramach tzw. piątki Kaczyńskiego.

Mateusz Morawiecki w wielkanocnym spocie Article

Minutowy spot pokazuje przygotowania wielopokoleniowej rodziny do wielkanocnego posiłku. Małe dziecko opowiada, jakie pozytywne zmiany dotyczą poszczególnych osób: dziadkowie dostaną trzynastą emeryturę i będą mogli częściej przyjeżdżać dzięki przywróconemu połączeniu autobusowemu, rodzice będą od lipca dostawać 500+ na każde dziecko, a zaczynająca pracę kuzynka do ukończenia 26 lat nie będzie płacić podatku dochodowego.

Są to zmiany z tzw. piątki Kaczyńskiego, ogłoszonej przez PiS na konwencji pod koniec lutego br. Ustawy dotyczące niektórych z tych projektów, m.in. trzynastej emerytury, zostały już przyjęte.

Kancelaria premiera szukała niedawno firmy do produkcji spotów o piątce Kaczyńskiego - do przetargu zgłosiło się 10 podmiotów. Piątka ma też być promowana w prasie.

W drugiej części spotu wielkanocnego przy wielkanocnym stole wśród domowników siedzi premier Mateusz Morawiecki i składa wszystkim Polakom życzenia świąteczne.

 

Zazwyczaj w spotach z okazji Bożego Narodzenia czy Wielkanocy szef rządu i para prezydencka byli pokazywani, jak w gabinetach składają życzenia. Natomiast w grudniu 2015 roku w spocie bożonarodzeniowym członkowie rządu ubierali choinkę.

Dziennikarze komentują spot: polityka przy życzeniach świątecznych

Nowy spot z życzeniami od premiera skomentowali na Twitterze niektórzy dziennikarze. Zwrócili uwagę, że wideo jest niestandardowe i pokazuje sporą część obecnych działań rządu.

- Rząd skoncentrowany na nowej 5-tce. Jest nawet w życzeniach - napisał Michał Kolanko z „Rzeczpospolitej”. - Całkiem zgrabny ten spot wyborczy. Tylko dlaczego na profilu KPRM, a nie PiS? - spytał Kamil Sikora z Wirtualnej Polski.

- Czas kłótni przy świątecznym stole czas zacząć. Punkt 1. Jak święta wykorzystać w bieżącej kampanii politycznej - skomentował Sebastian Ogórek z Money.pl. - Ciekawy pomysł i bardzo dobra realizacja - pochwalił Hubert Biskupski z „Super Expressu”.

- Z tego spotu płynie przekaz: najważniejsze w życiu są pieniądze. No i PKS-y, ale ich akurat wcale tak dużo ma nie wrócić - stwierdził Artur Bartkiewicz z „Rzeczpospolitej”. - Propaganda w służbie świąt... Ktoś mówił coś o wykorzystywaniu dzieci przez innych?! A tak podli Ci nauczyciele ... - napisał Mariusz Gierej z mPolska24.pl.

- Możecie się oburzać na wulgarny charakter tego spotu, na tępą prostotę jego przekazu, na nachalną propagandę sukcesu w nim zawartą, na kłamstewka się w nim pojawiające, ale to będzie skuteczne. Wyborcze spoty na poziomie Bergmana nie działają, ale te w stylu Patryka Vegi już tak - ocenił Tomasz Walczak z „Super Expressu”.

Życzenia od pary prezydenckiej m.in. dla Polonii i żołnierzy

W piątek wieczorem opublikowano też spot z życzeniami wielkanocnymi od prezydenta Andrzeja Dudy i prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy. Nagranie pokazuje, jak mówią życzenia oraz dekorują stół wielkanocny.

Para prezydencka szczególne pozdrowienia skierowała do Polonii oraz żołnierzy i funkcjonariuszy pełniących służbę z dala od kraju. Zachęciła też do wspierania wielkanocnych akcji charytatywnych.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piątka Kaczyńskiego według dziecka w spocie z życzeniami wielkanocnymi od premiera (wideo)

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rozbawiony
Cieszcie się dziatki. Jak dorośniecie będziecie spłacać długi
24 7
odpowiedź
User
Ford
Jak w Korei u Una wszyscy zadowoleni
22 7
odpowiedź
User
Ekonomista
Cieszcie się dziatki. Jak dorośniecie będziecie spłacać długi


Długi ekipy Tuska? Na szczęście Polacy przerwali te rządy i dług nie rośnie tak jak w latach rządów PO - PSL więc bądź spokojny w święta!
12 26
odpowiedź