SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Picker odwołany

Zmiany w Zarządzie Banku BPH

Rada Nadzorcza Banku BPH odwołała z dniem 31 sierpnia 2004 r. Pana Alexandra Pickera z funkcji członka Zarządu odpowiedzialnego za obszary informatyki i operacji (zostanie powołany na stanowisko Prezesa Zarządu HVB Bank Jugosławia), a w jego miejsce powołała z dniem 1 września 2004 r. Pana Antona Knetta, powierzając mu stanowisko Wiceprezesa Zarządu, odpowiedzialnego za obszar operacji oraz IT, pełniącego funkcję Chief Operating Officer.

Jednocześnie Rada Nadzorcza powołała na stanowiska Wiceprezesów Zarządu dotychczasowych członków Zarządu w osobach Pani Katarzyny Niezgody oraz Panów Mirosława Bonieckiego i Nielsa Lundorffa.

ANTON KNETT, 49 lat, od 30 lat związany jest z BA-CA. Piastował kierownicze stanowiska w Oddziałach Banku, był dyrektorem Departamentu Finansów Międzynarodowych oraz Departamentu Controllingu. Od 15 lat pracuje na stanowiskach związanych z działalnością BACA w Europie Środkowo-Wschodniej. W 1990 roku tworzył  przedstawicielstwo Banku Austria w Czechach i do 1994 roku był jego Prezesem. W latach 1996 do 1999 był Prezesem Zarządu chorwackiej spółki córki Banku Austria. Od 2000 r. pełni kierownicze funkcje w grupie zajmującej się działalnością Banku Austria - Creditanstalt  w  Europie Środkowo Wschodniej, ostatnio był odpowiedzialny za Europę Południowo - Wschodnią - w szczególności za operacje oraz pion IT. 
Anton Knett ma międzynarodowe doświadczenie zarówno w usprawnianiu wielu obszarów działalności bankowej, jaki i w implementacji nowych technologii. Pracował przy integracji 6 banków wchodzących do Grupy HVB.
 
Bank BPH to trzeci pod względem wielkości bank w Polsce. Ma około 10 % udział w rynku i obsługuje blisko 3 miliony Klientów. BA-CA, który posiada 71,21% akcji Banku BPH, reprezentuje w Europie Środkowo-Wschodniej interesy Grupy HVB.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Picker odwołany

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl