SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pierwsza telewizja edukacyjna

"Edusat" - od kilku tygodni nadaje pierwsza polska telewizja edukacyjna

9 listopada 2002 r. rozpoczęła działalność - na podstawie koncesji wydanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji - stacja telewizyjna Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Warszawie "EDUSAT".

Na początku, w każdą sobotę i niedzielę, w godz. 8.00-20.00, emitowane są na żywo wykłady wybitnych uczonych polskich i zagranicznych prowadzonych w siedzibie uczelni na pierwszym roku studiów, który jest wspólny dla Wydziału Ekonomicznego i dla Wydziału Pedagogicznego WSSE. Emitowane są też w tym czasie wszystkie wykłady dla studentów drugiego roku Wydziału Ekonomicznego i drugiego roku Wydziału Pedagogicznego. Tą drogą, już obecnie - zgromadzonym w 30 Zamiejscowych Salach Wykładowych WSSE oraz wszystkim posiadającym odpowiednio nastawione anteny satelitarnej telewizji cyfrowej - "EDUSAT" udostępnia bezpośredni wgląd w cały proces dydaktyczny realizowany w tej szkole wyższej. Dotyczy to nie tylko emitowanych z siedziby uczelni realizowanych tam wykładów, ale też pytań studentów - z Warszawy i z terenu całego kraju - i odpowiedzi na nie poszczególnych profesorów WSSE. Dzięki temu obraz pracy jednej z czołowych niepaństwowych uczelni wyższych zostaje udostępniony zarówno jej studentom warszawskim, jak też eksternistycznie realizującym studia, które wspomagane są przez możliwość uczestnictwa we wspomnianych Zamiejscowych Salach Wykładowych i poprzez odbiór wszystkich czy części wykładów we własnych domach.

Satelitarna Telewizja Edukacyjna nie ogranicza tylko się tylko do transmisji wykładów akademickich. W przygotowaniu są bardzo atrakcyjne programy z cyklu podróże po świecie ( będą przekazane relacje także z najbardziej egzotycznych zakątków naszej planety), pokazujące fenomeny przyrody, osobliwości geograficzne czy dotyczące tematyki kosmicznej. Odtworzony zostanie zanotowany przez nasze kamery spory i debaty naukowe takie jak np. odbywające się podczas zwołanej w lipcu ub. Roku w Senacie RP ze wspólnej inicjatywy marszałka Senatu prof. Longina Pastusiaka i uczelni międzynarodowej konferencji na temat otwartego nauczania na odległość i licznych podobnych przedsięwzięć.

Kanał jest już dostępny w AsterCity, a niebawem ma pojawić się kilkunastu kolejnych sieciach kablowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pierwsza telewizja edukacyjna

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl