SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pierwsze spotkanie Globalnego Forum Internetu Przeciw Terroryzmowi, oprócz mediów społecznościowych przedstawiciele rządów USA i Wielkiej Brytanii

We wtorek doszło do pierwszego roboczego spotkania w ramach Globalnego Forum Internetu Przeciw Terroryzmowi stworzonego wspólnie przez Facebooka, Twittera, Microsoft i Google, w którym wzięli też udział przedstawiciele administracji USA oraz rządu Wielkiej Brytanii. Na razie omówiono podstawowe kierunki walki z propagowaniem ekstremizmu i terroryzmu w sieci, są też plany dołączenia do forum innych firm technologicznych.

Article

Globalne Forum Internetu Przeciw Terroryzmowi (Global Internet Forum to Counter Terrorism) zostało powołane wspólnie przez Facebooka, Twittera, Microsoft i Google w końcu czerwca br.

W założeniach inicjatywa ma być odpowiedzią na rosnące zagrożenie ze strony organizacji terrorystycznych i ruchów ekstremistycznych, obserwowane na całym świecie. Przedstawiciele Facebooka, Microsoftu, Twittera i YouTube’a zadeklarowali w czerwcu, że będą dzielili się własnymi rozwiązaniami technologicznymi w celu walki z treściami terrorystycznymi, rozprzestrzeniającymi się w internecie.

We wtorek, według nieoficjalnych informacji podanych przez zachodnie serwisy technologiczne doszło do pierwszego roboczego spotkania w ramach GIFCT, na które zostali zaproszeni zajmujący się bezpieczeństwem wysocy urzędnicy administracji Stanów Zjednoczonych oraz rządu Wielkiej Brytanii.

Spotkanie miało być poświęcone głównie nakreśleniu strategii zgodnie z którą zostaną opracowane nowe rozwiązania technologiczne pozwalające na skuteczną walkę z propagowaniem w internecie, a szczególnie w mediach społecznościowych treści o charakterze ekstremistycznym oraz te wspierające terroryzm.

Podczas spotkania główni partnerzy projektu podjęli decyzję o zaproszeniu do forum także innych firm technologicznych działających w obszarze internetu. Ma się wśród nich znaleźć m.in. Snapchat oraz kilkadziesiąt innych spółek.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pierwsze spotkanie Globalnego Forum Internetu Przeciw Terroryzmowi, oprócz mediów społecznościowych przedstawiciele rządów USA i Wielkiej Brytanii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl