SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pikieta w redakcji „Dziennika Trybuna” przeciw wydawcy

Pod koniec zeszłego tygodnia w redakcji „Dziennika Trybuna” (Edusat) odbyła się pikieta w proteście przeciw zaległościom finansowym wydawcy wobec pracowników. Tydzień wcześniej z pisma na krótko odszedł cały zespół redakcyjny.

Pikieta w redakcji „Dziennika Trybuna” przeciw wydawcy

W zeszły czwartek ok. 60 osób demonstrowało najpierw przed redakcją „Dziennika Trybuna”, a potem w samym budynku. Domagali się od wydawcy pisma wypłaty zaległych pensji pracownikom (według organizatorów pikiety niektórzy nie dostali żadnego wynagrodzenia od kilku miesięcy).

W proteście wzięli udział przedstawiciele Inicjatywy Pracowniczej, Ruchu Sprawiedliwości Społecznej i Pracowniczej Demokracji oraz bliscy pracowników „Dziennika Trybuna”. Pod adresem Jarosława Podolskiego, właściciela wydającej pismo firmy Edusat, skandowali takie hasła jak m.in. „Wypłać pieniądze, złodzieju, wypłać pieniądze”, „Nie płacisz pensji, jesteś złodziejem” oraz „Solidarność naszą bronią”. Po tym jak pełnomocnik Podolskiego Piotr Kusznieruk wezwał policjantów, demonstranci przenieśli się na zewnątrz.


fot. Inicjatywa Pracownicza Warszawa

Przypomnijmy, że półtora tygodnia temu w proteście przeciw obniżkom pensji i zwolnieniom odejście ogłosili wszyscy pracownicy „Dziennika Trybuna”. - Za stawki zaoferowane przez kapitalistę nie jesteśmy w stanie funkcjonować, a redukowanie kolejnych członków i członkiń doprowadziło do sytuacji, że nie ma komu robić gazety - napisali na facebookowym fanpage’u pisma (więcej na ten temat).

Jednak wydawcy udało się przekonać do pozostania kilka z kilkunastu zatrudnionych wcześniej osób (m.in. zastępcę redaktora naczelnego Grzegorza Walińskiego, kierownika działu opinii Halinę Retkowską oraz dziennikarzy Pawła Dryszela i Magdalenę Ostrowską). Dzięki temu dziennik w zeszłym tygodniu ukazywał się dalej.

„Dziennik Trybuna” pojawił się na rynku w maju ub.r. i ma profil lewicowy. Do końca ub.r. gazeta ukazywała się pięć razy w tygodniu, a od początku br. - trzy razy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pikieta w redakcji „Dziennika Trybuna” przeciw wydawcy

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bk@cyklina.pl
Potrzebny protest przeciwko rozsądkowi czytelników niepodatnych na indokrynację, Trzeba się zastanowić jak ich przymusić do kupowania tytułu. B.Klimkiewicz.
odpowiedź
User
ja
left site gód najt?
odpowiedź
User
czytelnik
Chodzi o to ze ludzie nie chcą kupować lewicowych gazet. Nie ma sprzedaży to nie ma kasy.
odpowiedź