SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pinterest też zwalnia: żegna się ze 150 pracownikami

Platforma społecznościowa Pinterest w ramach kolejnej tury redukcji zatrudnienia pożegna się z ok. 150 pracownikami. Zwolnienia w ostatnich tygodniach ogłosiła duża grupa koncernów cyfrowych.

Fot. Souvik Banerjee/UnsplashArticle

O zwolnienia kierownictwo Pinterestu poinformowało pracowników w środę. Według agencji Bloomberg firma pożegna się z ok. 150 osobami, czyli nieco poniżej 5 proc. swojego zespołu.

- Przeprowadzamy zmiany organizacyjne, które jeszcze bardziej przybliżą nas do realizacji priorytetów firmy oraz naszej długoterminowej strategii - podkreślił rzecznik platformy. Nie potwierdził, ile osób zostanie zwolnionych, natomiast zapewnił, że dostaną „pakiety pożegnalne, benefity i inne usługi”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Pinterest już na początku grudniu ub.r. przeprowadził zwolnienia o dużo mniejszej skali, które objęły m.in. jego dział HR-owy. Zapowiedział, że do końca roku zmniejsza tempo zatrudniania nowych osób.

- W tym roku zrealizowaliśmy świetne rekrutacje i mamy dużo talentu do wspierania potrzeb naszego biznesu. Wraz z mniejszą potrzebą wsparcia rekrutacji, podjęliśmy trudną decyzję o zmniejszeniu naszego zespołu rekrutacyjnego - opisała firma w komunikacie.

Przyznała, że cięcia w tym zakresie są związane z globalnym otoczeniem makrogospodarczym.

Pinterest ze stratą, ma 445 mln użytkowników

W trzecim kwartale ub.r. przychody Pinterestu zwiększyły się o 8 proc. do 685 mln dolarów. Platforma większość biznesu prowadzi w USA i Kanadzie, gdzie wpływy wzrosły o 9 proc. do 575 mln dolarów, natomiast w Europie nastąpił spadek z 89 do 86 mln, a w pozostałych regionach wzrost z 17 do 24 mln.

Koszty poszły w górę dużo mocniej - z 534,5 do 753,9 mln dolarów, przez co wynik netto pogorszył się z 94 mln dolarów zysku do 70,2 mln straty.

Na koniec września ub.r. Pinterest miał 445 mln użytkowników aktywnych chociaż raz w miesiącu, o 1 mln więcej niż przed rokiem. W USA i Kanadzie ich liczba zmalała z 98 do 95 mln, w Europie wzrosła ze 119 do 120 mln, a w pozostałych częściach świata - z 228 do 230 mln.

Zwolnienia w koncernach cyfrowych

Redukcje zatrudnienia ogłoszono lub przeprowadzono w ostatnim czasie także w globalnych koncernach cyfrowych. Amazon zapowiedział, że pożegna się z ponad 18 tys. pracowników ze swoich pionów korporacyjnych. Zwolnienia ruszają w tym tygodniu.

Meta Platforms ogłosił w połowie listopada zwolnienie przeszło 11 tys. osób. Założyciel i szef firmy Mark Zuckerberg przyznał, że przeszacował cyfrowe przyspieszenie po wybuchu epidemii.

Microsoft poinformował w styczniu, że do końca marca zwolni 10 tys. osób. Według nieoficjalnych informacji koncern może też mocniej ograniczyć przyjmowanie nowych pracowników w najbliższym okresie. Natomiast Google rozpoczęło zwolnienia obejmujące 12 tys. osób.

W Twitterze zaraz po przejęciu pod koniec października przez Elona Muska pożegnano się z dużą częścią pracowników. Kolejne zwolnienia realizowano w styczniu, w konsekwencji liczba pracowników zmalała z ok. 7,5 tys. do ok. 2,3 tys.

Z kolei wywodzący się z RPA koncern Naspers zamierza zwolnić nawet 30 proc. pracowników biurowych, cięcia objęły polskie biuro Grupy OLX.

Dołącz do dyskusji: Pinterest też zwalnia: żegna się ze 150 pracownikami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl