SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Piosenki Stonesów w Internecie

Muzycy legendarnej grupy The Rolling Stones po raz pierwszy zgodzili się na legalne udostępnienie swoich piosenek w Internecie

Muzycy legendarnej grupy The Rolling Stones po raz pierwszy zgodzili się na legalne udostępnienie swoich piosenek w Internecie. Przez dwa tygodnie amerykańskie serwisy Rhapsody i Best Buy będą oferować swoim użytkownikom wszystkie piosenki zespołu wydane po 1971 roku oraz nagrania z wcześniejszego okresu. W sumie dostępnych będzie ponad 500 utworów! (więcej poniżej)
Zamów Newsletter Wirtualnemedia.pl
wersja bezpłatna
- wysyłany codziennie do 7.00
- aktualne wiadomości ze świata mediów, internetu i reklamy na Twój adres emailowy
- informacje o konkursach
- inne dodatkowe "ekskluzywne" informacje

       

W pole "adres-email" należy wpisać adres emailowy i następnie zatwierdzić (trzeba wcisnąć przycisk).

Po wykonaniu tych czynności na podany adres emailowy przyjdzie email z prośbą o potwierdzenie.

Przedsięwzięcie takie było możliwe na mocy porozumień z wydawcami albumów zespołu - wytwórnią Virgin/EMI (wydawca po 1971 roku i ABKCO (przed 1971 r.).

Po 31 sierpnia, czyli ostatnim dniu, w którym obowiązywać będzie umowa na wyłączność dla Rhapsody i Best Buy, kompozycje The Rolling Stones będzie można legalnie ściągać na stronach serwisów iTunes Music Store firmy Apple i MusicNet.

Dodatkowo podczas dwutygodniowej promocji w sklepach Best Buy, płyty The Rolling Stones wydane przez Virgin/EMI będą tańsze o 10 procent.

"Stonesi zdali sobie sprawę, że to dobra okazja i doskonałe połączenie ze sprzedażą detaliczną. Umowa z Best Buy da ludziom większą pewność siebie co do zakupu muzyki poprzez Internet" - powiedział Ted Cohen, wiceprezes EMI odpowiedzialny za dystrybucję i rozwój usług internetowych.

"Umowa ze Stonesami to część długoterminowego partnerstwa między nami i Best Buy. Dzięki niej stworzymy konkretną usługę internetową" - dodał z kolei Sean Ryan, wiceprezes koncernu RealNetworks, w skład którego wchodzi serwis Rhapsody.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piosenki Stonesów w Internecie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl