SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Kędzierski sprzedał udziały newonce.media. Co z audycją z Kubą Wojewódzkim?

Odchodząc po 6 latach współpracy z newonce.media, dziennikarz Piotr Kędzierski sprzedał pozostałym wspólnikom posiadane 15 proc. udziałów firmy. Z newonce.radio nadal ma współpracować Kuba Wojewódzki, trwają prace nad nową formułą cyklu wywiadów, który dotychczas prowadził wspólnie z Kędzierskim - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Z odbiorcami newonce.media Piotr Kędzierski pożegnał się w czwartek, na koniec audycji „Bolesne poranki”. Podziękował współpracownikom i słuchaczom, zaznaczył, jak w ciągu kilku lat rozwinęła się firma.

- Zawsze dawałem z siebie wszystko, to były piękne lata - powiedział, starając się powstrzymać płacz. - Bardzo mi przykro, że dzieje się to teraz (czwartkowe "Bolesne poranki" poświęcono w całości atakowi Rosji na Ukrainę - przyp), miało to wyglądać inaczej - dodał.

- Idę sobie gdzieś przed siebie dalej. Do usłyszenia za jakiś czas - zapowiedział Kędzierski. Dziennikarz na razie nie ujawnia swoich planów zawodowych.

Piotr Kędzierski w newonce.media jako dziennikarz, menedżer i udziałowiec

Piotr Kędzierski w 2016 roku został redaktorem naczelnym magazynu „newonce.paper”. We wrześniu 2018 roku odszedł z Rock Radia (Grupa Radiowa Agory), dołączając do zespołu newonce.radio. Objął funkcję dyrektora kreatywnego, ponadto prowadził „Bolesne poranki” (zazwyczaj z Arkadiuszem Sitarzem) i cotygodniową audycję „Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski”.

 

W założonej w połowie 2018 roku spółce newonce.media Kędzierski został członkiem zarządu i udziałowcem. Miał 30 udziałów stanowiących 15 proc. kapitału spółki.

- Udziały Piotra odkupili dotychczasowi udziałowcy - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Michalski, prezes i współwłaściciel newonce.media. Poprzednio Michalski miał 40 proc. udziałów firmy, Marcin Łuniewski - 22,5 proc., Adam Wilczewski - 12,5 proc., a Aneta Wilczewska - 10 proc.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Przed dołączeniem na stałe do newonce.radio Piotr Kędzierski przez 10 lat był związany z Agorą - był gospodarzem różnych audycji w Roxy FM, które na początku 2014 roku przekształciło się w Rock Radio. Kędzierski prowadził tam m.in. „Ranne kakao” (wspólnie z Tymonem Tymańskim), „Książę i żebrak” (razem z Kubą Wojewódzkim), a przez ostatni rok - „Powstanie Rock Radia”.

Wcześniej Kędzierski pracował w Polskim Radiu Bis, w 2017 roku zaczął prowadzić niektóre wydania „Onet Rano”.

Kuba Wojewódzki w nowej formule wywiadów?

„Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski” to jedna z najpopularniejszych audycji z ramówki newonce.radio. Wiosną ub.r. rozgłośnia informowała, że w czwartym kwartale 2020 roku była najczęściej słuchanym z 72 realizowanych wtedy podcastów, a najwięcej odsłuchań zanotował wywiad ze stand-uperem Rafałem Paczesiem.

Sponsorami audycji były kolejno marki New Balance i Porsche.

Według nieoficjalnych ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl trwają pracę nad kontynuowaniem cyklu w nowej formule. Nie jest jeszcze przesądzone, czy Kuba Wojewódzki będzie prowadził wywiady sam, czy wspólnie z inną osobą.

Kuba Wojewódzki spytany w czwartek przez Wirtualnemedia.pl nie chciał rozmawiać na ten temat. Sprawy nie komentuje też kierownictwo newonce.media.

 

Nowe osoby w zarządzie newonce.media

Wraz z odejściem Kędzierskiego do zarządu newonce.media dołączyli Danuta Breguła oraz Marcin Łuniewski (na zdjęciu u dołu z lewej). Prezesem pozostaje Michał Michalski (na zdjęciu u dołu z prawej).

Danuta Breguła w newonce.media pracuje od lipca 2021 jako business development and membership strategy director. Wcześniej kierowała rozwojem strategii cyfrowej "Gazety Wyborczej" (Agora SA), w tym uruchomieniem i skalowaniem biznesu subskrypcyjnego.

Marcin Łuniewski  to udziałowiec obecny w spółce od jej formalnego startu pod koniec 2017 roku. Ma 25-letnie doświadczenie inwestycyjne w branżach technologicznej i nieruchomości. Współtworzył i wprowadzał na warszawską giełdę spółkę CTE, był w radach nadzorczych firmy Tuatara i butiku inwestycyjnego Rubicon Partners. W newonce.media odpowiada za strategię rozwoju biznesów offline.

Dołącz do dyskusji: Piotr Kędzierski sprzedał udziały newonce.media. Co z audycją z Kubą Wojewódzkim?

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Falk
Niezły psikus w momencie, gdy próbują zbierać subskrypcje. Chyba pozamiatane
odpowiedź
User
kok
cóz obaj sprzedaja medialny bełkot plus ten w peruce piwoszczyny
odpowiedź
User
bekazrapsów
optymalizacja kosztów, ciekawe kiedy zacznie się zwijanie - nie ma co ukrywać, że Newonce nie ma dobrej opinii
odpowiedź