SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Piotr Legutko dyrektorem krakowskiego oddziału Telewizji Polskiej

Piotr Legutko został powołany przez zarząd Telewizji Polskiej na stanowisko dyrektora i redaktora naczelnego oddziału TVP w Krakowie. Zastąpił odwołanego Leszka Dziurę.

Piotr Legutko, fot. Roman Koszowski/"Gość Niedzielny" Article

Legutko z krakowskim oddziałem TVP współpracował w różnej formie od 1997 roku. Jest autorem licznych programów telewizyjnych, głównie o tematyce regionalnej, reportaży i filmów dokumentalnych. Ponadto w 2006 był kierownikiem redakcji publicystyki TVP 1, a do czerwca 2007 pełnił funkcję zastępcy dyrektora Agencji Informacji TVP.

Ukończył studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 80. współpracował z „Tygodnikiem Powszechnym”, od 1991 do 1997 pracował w „Czasie Krakowskim” (m.in. jako redaktor naczelny), a od 1999 do 2005 roku w „Gościu Niedzielnym”. W latach 2005-2006 był redaktorem naczelnym kwartalnika „Nowe Państwo”, w latach 2007-2011 redaktorem naczelnym „Dziennika Polskiego”, a w 2012 roku wrócił do „Gościa Niedzielnego” jako publicysta i kierownik krakowskiego oddziału.

Jest wykładowcą Wydziału Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz studium dziennikarskiego na  Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II oraz retoryki i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Poprzedni dyrektor krakowskiego ośrodka TVP Leszek Dziura kierował oddziałem od lipca 2011 roku (początkowo jako pełniący obowiązki).

Poza TVP Kraków nowy zarząd Telewizji Polskiej powołał też nowych szefów oddziałów w Gdańsku (została nią Joanna Strzemieczna-Rozen) i w Białymstoku (został nim Eugeniusz Szpakowski).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piotr Legutko dyrektorem krakowskiego oddziału Telewizji Polskiej

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ja
Gratulacje Piotrze!!!
17 25
odpowiedź
User
Hockeyonwater
Kadrowy siepacz Wildsteina. :- lubi zwalniać.
29 15
odpowiedź
User
pacek
A kiedy KATOWICE?
17 13
odpowiedź
User
W.W.
Klasa! Pracowałem z Piotrem kilka lat i to była prawdziwa przyjemność. Mistrz słowa i obserwacji. Powodzenia!
15 24
odpowiedź
User
Nick
Co ze Szczecinem?
12 13
odpowiedź