SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ramówka Trójki w piątek trafia pod obrady rady programowej Polskiego Radia

Piotr Łodej nie jest już gospodarzem audycji „Trójka do trzeciej”: prowadzi teraz „Zapraszamy do Trójki”. Z kolei dotychczasowy prowadzący „ZdT", Witold Lazar, prowadzi „Trójkę do trzeciej”. To kolejna zmiana w ramówce anteny: nad jej jesienną odsłoną ma w piątek debatować rada programowa Polskiego Radia.

fot. materiały prasoweArticle

Rada nie może spotkać się od połowy września, aby przedyskutować propozycje nowej ramówki. Kolejny termin wyznaczono na najbliższy piątek, 8 października. Jak pisaliśmy – w rozkładzie tygodniowym Trójki znaleźć się mają dwie nowe propozycje programowe. Pierwszą z nich będzie „Kontrapunkt Trójki” - audycja publicystyczna, która (według projektu) ma być nadawana od poniedziałku do czwartku, od godz. 11.00 do 12.00. Z opisu wynika, że dotyczyć będzie ona „problemów społeczno-politycznych”, prezentować ma różne poglądy i opinie, „często sprzeczne ze sobą”. W studiu pojawią się zaproszeni goście (w tym eksperci), a do prowadzącego będą dzwonili słuchacze, by przekazać swoją opinię na dany temat.

Z kolei drugą propozycją ma być „Świat przed trzecią” - program nadawany w soboty, między godz. 14.00 a 15.00. Nadawca informuje, że ma być to „przegląd najważniejszych wydarzeń międzynarodowych, opinie i eksperckie komentarze do sytuacji społeczno-politycznej i gospodarczej współczesnego świata”.

Łodej za Lazara - i odwrotnie

Na początku października zastępcą dyrektora i redaktora naczelnego radiowej Trójki do spraw promocji została Luiza Kobeszko. Wcześniej pracowała m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie, a także w biurze reklamy Telewizji Polskiej. Ale to nie koniec zmian. Od października Piotr Łodej, prowadzący dotychczas pasmo „Trójka do trzeciej” (poniedziałek-czwartek, godz. 11-15) został teraz gospodarzem audycji „Zapraszamy do Trójki” (poniedziałek-czwartek; godz. 15-18). Zamienił się miejscami z Witoldem Lazarem, który jest obecnie prowadzącym „Trójka do trzeciej”. Łodej związany jest z Trójką od 2002 roku; prowadził audycję "Trójkowy budzik", a w marcu 2020 r. po odejściu Wojciecha Manna, przez pewien czas prowadził piątkowe poranne „Zapraszamy do Trójki”.

Z kolei Witold Lazar dołączył do zespołu PR3 we wrześniu 2020 roku. Wcześniej pracował m.in. w RMF FM i Radiu Zet. Z tą pierwszą rozgłośnią był związany od 1999 do 2013 roku, prowadził tam m.in. poranne programy „Wstawaj, szkoda dnia” i „Wstawaj, szkoda lata”, ale także audycje takie jak „Nowy Świat”, „Wakacje z Duchami”, „Świat na Żółto i na Niebiesko” czy „Misja Specjalna”. Pojawiał się także na antenach RMF Maxxx i RMF Classic.

Rada zbiera się w piątek

Rada programowa w piątek zająć ma się nie tylko ramówką PR3, ale także korektą planów programowo-finansowych Polskiego Radia. Jak ustaliliśmy - jej członkowie nie są zadowoleni z czasu, w jakim otrzymali do wglądu propozycję jesiennej ramówki Trójki. - Powinniśmy dostać ją do rozpatrzenia pod koniec wakacji, ale dotarła do nas dopiero pod koniec września.  W Polskim Radiu wszystko jest opóźnione. To nie jest normalna firma - komentował Jan Ordyński, członek gremium. Z kolei przewodniczący Marek Suski posunął się w krytyce dalej, mówiąc, że od wielu miesięcy nie przedstawiono radzie „satysfakcjonującej ramówki”.

Polskie Radio odpowiada na te zarzuty: - Kierownictwo Programu 3 Polskiego Radia przygotowało kompleksową propozycję jesiennej ramówki. Propozycja ta została przekazana do Rady Programowej w celu zasięgnięcia jej opinii w tym zakresie. W związku z przełożeniem terminu posiedzenia Rady Programowej, nie odbyła się dyskusja nad tą propozycją. Pomimo przełożenia terminu posiedzenia Rady Programowej, nie ma zagrożenia opóźnienia wprowadzenia nowej ramówki. Rada Programowa jest ciałem doradczym Zarządu Polskiego Radia i z wielką uwagą przyjmujemy jej merytoryczne uwagi i propozycje dotyczące konkretnych elementów programowych - odniosła się do tych zarzutów – komentuje rzecznik prasowa Polskiego Radia, Monika Kuś.

Według badania Radio Track w okresie od maja do lipca br. Trójka miała 1,9 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 4,1 proc. rok wcześniej. W dużych miastach (powyżej 500 tys. mieszkańców) w tym samym okresie słuchalność anteny wynosiła 2,6 proc. (wobec 5,3 proc. rok temu).

 

Dołącz do dyskusji: Ramówka Trójki w piątek trafia pod obrady rady programowej Polskiego Radia

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rzygam po ciechanie
Z nową ramówką obstawiam słuchalność na poziomie 1,7%.
odpowiedź
User
zt
Z nową ramówką obstawiam słuchalność na poziomie 1,7%.

Optymista się znalazł... ;)
odpowiedź
User
dj
Zdążą z tą jesienną ramówką na jesień?
odpowiedź