SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Łysek prezesem agencji ComPress, Eryk Kłopotowski odchodzi z Grupy Gremi

Piotr Łysek został nowym prezesem agencji public relations ComPress, zastępując Bogdana Biniszewskiego, który będzie teraz pełnił funkcję wiceprezesa. Z zarządu spółki odwołano Eryka Kłopotowskiego, który w najbliższym czasie odejdzie też z innych firm należących do Grupy Gremi.

Article

Piotr Łysek od 2009 roku pracuje w kierownictwach różnych spółek z Grupy Gremi. Od 2014 roku jest doradcą zarządu Gremi Business Communication, a także prezesem m.in. spółek Gremi Sukces, Gremi Broker, Gremi Wydarzenia i Gremi Ekonomia. Od czerwca 2014 roku jest członkiem rady nadzorczej KCI, a od lipca ub.r. pełni taką funkcję w E-kiosku.

Łysek pracował też m.in. w Getin Holding (w latach 2010-2012 jako doradca zarządu) i w Europejskim Funduszu Leasingowym (w latach 2004-2010 jako dyrektor regionalny). Ogółem ma ponad 20-letnie doświadczenie menedżerskie.

Rada nadzorcza agencji ComPress wybrała Piotra Łyska na prezesa, a dotychczasowego prezesa Bogdana Biniszewskiego na wiceprezesa na trzyletnią kadencję, która zakończy się 19 lutego 2019 roku.

W ub.r. agencja ComPress zanotowała 3,54 mln zł wpływów ze sprzedaży (wobec 4,81 mln zł w 2014 roku) i 426,7 tys. zł straty netto (wobec 123,7 tys. zł straty rok wcześniej).

Pod konie stycznia br. Grupa Gremi, poprzez spółkę Presspublica, kupiła kolejną część akcji agencji. W sumie ma ich nieco ponad 50 proc.

Z zarządu ComPress odwołano natomiast Eryka Kłopotowskiego, który od maja ub.r. był wiceprezesem ds. operacyjnych. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, Kłopotowski zamierza również odejść z zarządu spółki Uważam Rze (wydającej miesięczniki „Uważam Rze” i „Uważam Rze Historia”), którego pozostawał jedynym członkiem, oraz z Grupy Gremi. O swojej decyzji poinformował w piątek współpracowników. Z firmami będzie związany jeszcze do końca kwietnia br.

Eryk Kłopotowski w Grupie Gremi pracuje od 2013 roku. Najpierw pełnił funkcję rzecznika prasowego, a w ub.r. został członkiem rad nadzorczych należących do tej firmy spółek Gremi Media i eKiosk.

Warto dodać, że w listopadzie ub.r. spółka Uważam Rze zdecydowała o zmianie profilu pisma „Uważam Rze” na finansowy. Miesięcznikiem przestał kierować Jan Piński (obecnie redaktor naczelny „Gazety Finansowej”), a zastąpił go Paweł Jabłoński. Natomiast szefem redakcji „Uważam Rze Historia” jest Paweł Łepkowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piotr Łysek prezesem agencji ComPress, Eryk Kłopotowski odchodzi z Grupy Gremi

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
cymbergwiazda
wez mnie do siebie
odpowiedź
User
tedek
To teraz Paweł Jabłoński do zarządu Uważam RZE. Niech łączy funkcję menedżera i naczelnego i pokaże co potrafi. Compress i tak pewnie zatonie, jak przestaną płynąć pieniądze ze spółek Skarbu Państwa i innych publicznych miejsc.
odpowiedź
User
P
... co się stało z Ewą K. ?
odpowiedź