SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Maślak porównał pograniczników do SS-manów. Agora się dystansuje, minister zawiadomi prokuraturę

Dziennikarz Radia Tok FM (Grupa Radiowa Agory), Piotr Maślak, porównał  strażników granicznych do żołnierzy SS. Po komentarzach oburzonych internautów skasował wpis. - Strażników, którzy tak postępują, dzieli krok od metod stosowanych przez SS - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl. Agora nie chce komentować sprawy, a minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński zapowiedział, że o wpisie Maślaka zawiadomi prokuraturę.

Piotr MaślakArticle

Nie milkną echa niedzielnej wypowiedzi Władysława Frasyniuka dla „Faktów po Faktach” (TVN24), który nazwał pograniczników pilnujących uchodźców przy naszej granicy z Białorusią - „psami”, „watahą” i „śmieciami”. W jego sprawie głos zabrali najważniejsi politycy, w tym premier Mateusz Morawiecki.

W sprawie działań Straży Granicznej wypowiedział się na swoim Twitterze także dziennikarz Tok FM, Piotr Maślak. - Nie potrafię tego nazwać inaczej, strażnicy graniczni, którzy zabraniają dostarczyć wody i dopuścić lekarzy do uchodźców mogą sobie przyczepić naszywki SS. Tamci też wykonywali rozkazy. A jak Wam każą strzelać do uchodźców też wykonacie rozkaz? - zapytał. Dziennikarz spotkał się z ostrą krytyką, po której skasował wpis.

Zapytaliśmy Maślaka, czy - jego zdaniem - nie posunął się zbyt daleko porównując pograniczników do SS-manów i czy podtrzymuje opinię wyrażoną we wpisie. - Zgodnie z prawem międzynarodowym, pozbawianie osób dostępu do pożywienia, wody, odmawianie chorym kontaktu z lekarzem zdaniem wielu prawników jest torturą. Uważam, że tych strażników, którzy tak postępują dzieli już tylko krok od metod stosowanych przez SS - odpisał nam dziennikarz.

Agora nie komentuje słów swojego pracownika. - W imieniu redakcji Radia Tok FM głos zabiera redaktor naczelna stacji oraz jej zastępcy, na oficjalnym profilu rozgłośni. Publiczne wypowiedzi dziennikarzy Tok FM, w tym te w mediach społecznościowych, są ich prywatną opinią i nie muszą oddawać zdania redakcji - informuje portal Wirtualnemedia.pl Agata Staniszewska, rzeczniczka Agory.

- Wszelkie opinie na temat pozaradiowej działalności dziennikarzy i reporterów Tok FM są przekazywane im bezpośrednio przez szefostwo stacji - dodaje.

Mariusz Kamiński zawiadomi prokuraturę o wpisie Maślaka

Do wpisu dziennikarza TOK FM po południu odniósł się na Twitterze Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji, koordynator ds. służb specjalnych.

- Nigdy nie będzie mojej zgody na szarganie dobrego imienia @Straz_Graniczna. Porównywanie formacji chroniącej granice Polski do zbrodniczej SS to podłość - podkreślił.

- Złożę zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie. Zapewniam Funkcjonariuszy SG, macie moje pełne wsparcie! - zapewnił.

Maślak w TOK FM nazwał rząd zorganizowaną grupą przestępczą

Piotr Maślak jest gospodarzem audycji „Pierwsze śniadanie z Tok FM”, nadawanej od poniedziałku do piątku, w godz. 5.00-7.00 rano. W ciągu ostatniego roku w sprawie jego słów, które padały z anteny, dwukrotnie wypowiadała się Rada Etyki Mediów, alarmowana przez słuchaczy.

6 listopada dziennikarz powiedział na antenie: „Nasz rząd działa jak osoba niewidoma w składzie porcelany, bezmyślnie na łapu-capu, na hurra”. Dwoje słuchaczy wystosowało wspólną skargę na te słowa najpierw do redakcji Tok FM, ale w obliczu braku reakcji – poskarżono się Radzie Etyki Mediów. REM nie znalazła we jego słowach niczego nagannego.

Z kolei 1 lutego br. Maślak na antenie Tok FM nazwał rząd PiS „zorganizowaną grupą przestępczą”. To skłoniło kilkoro słuchaczy do ponownego zainteresowania jego publicznymi wypowiedziami Rady Etyki Mediów. Jednak i w tym przypadku Rada uznała, że słowa Piotra Maślaka nie naruszają zasad zapisanych w Karcie Etyki Mediów. 

W okresie od stycznia do czerwca 2021 roku średni dobowy udział słuchania radia TOK FM w Warszawie wyniósł 10,8 proc., co daje stacji drugie miejsce w zestawieniu, tuż za liderem – RMF FM.

Dołącz do dyskusji: Piotr Maślak porównał pograniczników do SS-manów. Agora się dystansuje, minister zawiadomi prokuraturę

81 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zxcv
Kiedy zmieni się prowadzący śniadanie? Setta na przykład? Zakroczyński? Maślak to dno den, od dawna. Najgorsza audycja w toku
odpowiedź
User
ranny ptaszek
red. Maślak ma w sobie tyle stronniczości, jadu i traktowania z góry myślących inaczej, że tej audycji nie można już słuchać - a szkoda
odpowiedź
User
1234
A gdzie zniknął program gospodarczy? Przegląd prasy ekonomicznej? Albo zmieńcie tytuł audycjia na „ ja ja ja i tylko ja Maślak” albo zlikwidujcie program. Maślak osiàgnął poziom żenujący. Czy nikt z toku ,tym Pani Ceran nie słuchajà poranków? Ludzie,zróbcie coś z tym
odpowiedź