SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezes Radia Opole ukarany sądownie za łamanie praw pracowniczych

Piotr Moc, prezes Polskiego Radia Opole, został ukarany przez sąd drugiej instancji grzywną w wysokości tysiąca złotych za nieprzestrzeganie i łamanie praw pracowników. To efekt kontroli Państwowej Inspekcji Pracy z 2018 roku, usankcjonowany wyrokiem sądowym.

Piotr Moc, fot. Radio OpoleArticle

Opolska Inspekcja Pracy zaczęła kontrolować rozgłośnię jesienią 2018 roku, po zgłoszeniu pochodzącym od jednego z dziennikarzy i medialnych doniesieniach. Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, inspektor przeprowadzająca wówczas kontrolę po jej zakończeniu mówiła o 28-stronicowym raporcie pokontrolnym, opisującym „nieprawidłowości w różnych obszarach”.

Kontrola miała wykazać m.in. brak naruszenia w zakresie odpoczynku dobowego i tygodniowego, nieuregulowane wynagrodzenia za pracę nocą, a także wprowadzanie zmian w warunkach umowy o pracy bez zachowania formy pisemnej. Stwierdzono także nieprawidłowości dotyczące prowadzenia ewidencji czasu pracy oraz w przestrzeganiu procedury antymobbingowej. Prezes rozgłośni, Piotr Moc, odwołał się od tych ustaleń do sądu, ale ten w grudniu 2020 roku nałożył na niego grzywnę w wysokości 1 tys. zł za łamanie praw pracowniczych.

Sprawa trafiła do wyższej instancji – po apelacji złożonej przez prawnika prezesa Radia Opole – lecz Sąd Okręgowy podtrzymał wyrok z pierwszej instancji, łącznie z zasądzoną grzywną. Wyrok jest prawomocny.

Piotr Moc został prezesem Radia Opole w kwietniu 2016 roku. Z rozgłośnią związany jest od 2006 roku, prowadził w niej m.in. audycje „W cztery oczy”, „Lożę radiową” oraz „Niedzielną lożę radiową”. Był także redaktorem naczelnym, a przeszłości pracował w RMF FM, Radiu Vanessa oraz Radiu Park.

 

 

 

Dołącz do dyskusji: Prezes Radia Opole ukarany sądownie za łamanie praw pracowniczych

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adam
Jest moc!!!
odpowiedź
User
dalej, dalej
Jeszcze kilka rozgłośni regionalnych jest do sprawdzenia
odpowiedź
User
Pytam
Piotr Mec, to ten z Trójki?
odpowiedź