SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Piaszczyk ma przejść z zarządu do rady nadzorczej PMPG Polskie Media

Z początkiem października Piotr Piaszczyk ma przejść z zarządu PMPG Polskie Media (to wydawca „Wprost” i „Do Rzeczy”) do rady nadzorczej spółki. Z firmą jest związany od 12 lat.

Piotr PiaszczykArticle

We wtorek walne zgromadzenie akcjonariuszy PMPG Polskie Media powołało Piotra Piaszczyka do rady nadzorczej w dniem 1 października. Zaznaczono, że warunkiem jest wygaśnięcie do tego dnia mandatu Piaszczyka jako członka zarządu firmy.

Piotr Piaszczyk członkiem zarządu PMPG Polskie Media jest od maja ub.r. Z firmą jest związany od 2008 roku, do 2014 roku pełnił funkcję prawnika, potem radcy prawnego, a w 2018 roku został też dyrektorem ds. korporacyjnych i relacji z inwestorami.

W działalności prawniczej specjalizuje się w prawie spółek, prawie rynku kapitałowego oraz prawie gospodarczym. Ma doświadczenie w pełnieniu funkcji członka zarządu, likwidatora oraz członka rady nadzorczej spółek.

PMPG Polskie Media ma 90 proc. akcji AWR Wprost, Piotr Piaszczyk jest jedyną osobą w zarządzie tej drugiej spółki. Wydaje ona tygodnik „Wprost” i jego portal internetowy.

W zeszłym tygodniu walne zgromadzenie PMPG Polskie Media do rady nadzorczej powołało Grzegorza Lewko. We wtorek w życie weszła rezygnacja z zasiadania w radzie zrezygnował Jan Karaszewski, powołany we wrześniu ub.r.

Członkami rad nadzorczej PMPG Polskie Media nadal są Tomasz Biełanowicz jako przewodniczący (od połowy 2007 roku), większościowy akcjonariusz spółki Michał M. Lisiecki (od maja ub.r.), Andrzej Chmiel (od połowy 2009 roku) oraz Michał Krzyżanowski (od listopada 2018 roku).

Sprawozdanie PMPG za drugi kwartał będzie później

W poniedziałek PMPG Polskie Media poinformowała, że jej sprawozdanie finansowe za drugi kwartał i całą pierwszą połowę br. nie zostanie opublikowane, tak jak zapowiadano 17 września, tylko 28 września.

W pierwszym kwartale br. grupa PMPG Polskie Media zanotowała spadek przychodów o 13 proc., natomiast wynik EBITDA firmy poszedł w górę z 1,05 mln zł straty do 36 tys. zł zysku, a strata netto zmalała z 1,34 mln zł do 106 tys. zł. W kwietniu firma zakończyła wydawanie tygodnika „Wprost” w wersji papierowej.

We wtorek na koniec sesji giełdowej kurs giełdowy PMPG Polskie Media wynosił 1,63 zł, co przekłada się na kapitalizację w wysokości 16,92 mln zł. Michał M. Lisiecki ma akcje stanowiące 58,34 proc. kapitału firmy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piotr Piaszczyk ma przejść z zarządu do rady nadzorczej PMPG Polskie Media

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl