SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Piotr Szumlewicz redaktorem naczelnym magazynu gospodarczego „Fakty”

Piotr Szumlewicz objął funkcję redaktora naczelnego magazynu gospodarczego „Fakty” (MaxMedia). Wraz z nowym wydaniem zmieni się także profil i szata graficzna magazynu.

Piotr Szumlewicz, fot. materiały prasowe Article

Magazyn „Fakty” w nowej odsłonie trafi do kiosków oraz sieci salonów Empik w czerwcu 2019 roku. Początkowo pismo ma być dwumiesięcznikiem, ale redakcja nie wyklucza, że jeszcze w tym roku zmieni się w miesięcznik.

Mariusz Gryżewski, prezes MaxMedia, wydawcy „Faktów” podkreśla, że magazyn ukazuje się od 15 lat i w związku z tym nadeszła pora zmian, które obejmą nie tylko szatę graficzną, ale także zawartość merytoryczną.

- W ten sposób reagujemy na wyzwania coraz trudniejszego rynku wydawniczego w Polsce - uzasadnia Gryżewski, który ostatnio był także redaktorem naczelnym tytułu.

Nowe „Fakty” mają być platformą wymiany poglądów i dyskusji między związkami zawodowymi, organizacjami pracodawców oraz przedstawicielami władzy rządowej i samorządowej. W magazynie ma znaleźć się także miejsce na tematy związane z problemami edukacji, zdrowia, transportu, demografii czy ekologii.

– Po zawłaszczeniu przez rząd PiS funkcjonującego przy Komisji Trójstronnej, a potem Radzie Dialogu Społecznego pisma „Dialog” brakuje miejsca do swobodnej i zarazem merytorycznej wymiany poglądów między związkowcami, pracodawcami i władzą. Nowe „Fakty” wypełnią tę lukę - uważa Piotr Szumlewicz.

Piotr Szumlewicz jest jednym z założycieli „Krytyki Politycznej”. Jego teksty ukazywały się m. in. w „Przeglądzie”, „Gazecie Wyborczej”, „Dzienniku Trybuna”, polskiej edycji miesięcznika „Le Monde diplomatique”, czy „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Jest także autorem wideo-felietonów dla portalu Interia.pl, redaktorem portalu lewica.pl i kwartalnika „Bez Dogmatu”, felietonistą www.strajk.eu. Do niedawna przewodniczący mazowieckich struktur OPZZ. Od wielu lat współpracuje ze związkami zawodowymi, bierze udział w negocjacjach z partnerami społecznymi na szczeblu zakładowym, branżowym i krajowym.

Wydawnictwo MaxMedia działa od 2002 roku, do jego portfolio należą „Fakty”, „Rynek Inwestycji” oraz „Magazyn VIP".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piotr Szumlewicz redaktorem naczelnym magazynu gospodarczego „Fakty”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bsrt
Przecież to człowiek o poglądach komunistycznych.
6 1
odpowiedź
User
Trsb
Przecież to człowiek o poglądach komunistycznych.
I co z tego, idioto? Podobno macie demokrację?
1 0
odpowiedź