SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr „Vagla” Waglowski i Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel w zespole „Gazety Bankowej”

Do zespołu redakcyjnego „Gazety Bankowej” (Fratria) dołączyli Piotr „Vagla” Waglowski, Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, Radosław Górecki i Jarosław Szczepankiewicz. Naczelny magazynu chce dalej powiększać grono współpracowników.

Piotr „Vagla” Waglowski jest prawnikiem i publicystą. W swojej karierze pełnił funkcję m.in. doradcy społecznego prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów. Jest twórcą serwisu internetowego VaGla.pl. Dla „Gazety Bankowej” będzie pisał felietony, w które mają krążyć wokół głównego tematu wydania. - Będzie się poruszał na polu sobie najlepiej znanym, czyli internetu i praw autorskich. Dzisiaj każdy biznes musi być w internecie - mówi Wirtualnemedia.pl Wojciech Surmacz, redaktor naczelny „Gazety Bankowej”.

Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel od 1998 roku była związana z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W latach 2008-2014 pełniła funkcję prezesa UOKiK, wcześniej była również wiceprezesem tego urzędu. Jest prawnikiem i wykładowcą akademickim. - Liczę na jej bogate doświadczenie w zakresie ochrony konkurencji i konsumentów - mówi Surmacz.

>>> „Gazeta Bankowa” kontra KNF. Wojciech Surmacz zawiadamia prokuraturę, Izba Wydawców Prasy chce wyjaśnień

Radosław Górecki jest zawodowo związany z tematyką nieruchomości i tego dotyczyć będą jego teksty w „Gazecie Bankowej”. Górecki pracował m.in. w „Pulsie Biznesu” (stworzona przez niego rubryka została przekształcona w dodatek „Lokale i Grunty”) i „Dzienniku”. Prowadził również portal informacyjny MonitorNieruchomości.pl.

Były ambasador Polski w Etiopii Jarosław Szczepankiewicz zajmie się pisaniem artykułów na temat rynków afrykańskich i inwestowania na tym kontynencie. - Cały świat teraz prowadzi biznes w Afryce, a on wie, jak to robić dobrze - mówi Wojciech Surmacz.

Grono współpracowników zasilili również Tomasz Rożek i Longina Grzegórska-Szpyt, oboje piszą o ekonomii i biznesie. Tomasz Rożek pracował m.in. w „Polsce The Times”, „Gazecie Wyborczej” i „Newsweeku”, gdzie zajmował się ekonomią. Z kolei Longina Grzegórska-Szpyt ostatnio była związana z redakcją „Dziennika Gazety Prawnej”, a wcześniej przez cztery lata (do 2012 roku) z „Newsweekiem”.

Artykuły do nowopowstałego działu historycznego (zostanie on wprowadzony w numerze wrześniowym) pisać będzie Marcin Herman, zastępca redaktora naczelnego portalu Rebelya.pl i współpracownik redakcji kwartalnika „Fronda”.

Redaktor naczelny „Gazety Bankowej” zapowiada, że planuje jeszcze większą rozbudowę zespołu redakcyjnego. - Będę dodawał nowych autorów, a nie wymieniał starych na nowych - mówi Wojciech Surmacz.

Dołącz do dyskusji: Piotr „Vagla” Waglowski i Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel w zespole „Gazety Bankowej”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
to szpiegowski portal
Świetnie, ale cenzor Wirtualnych wycina wpisy i zastawia wirusowe sidła na internautów.
odpowiedź
User
ekspert
gratulacje
odpowiedź
User
R.Z.
To pan redaktor powinien zwiększyć objętość pisma do 300 stron, żeby wszystkich pomieścić choćby na zmianę i zadowolić i 4 razy powiększyć budżet honoracyjny;-) Powodzenia!
odpowiedź