SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Zaremba ze srebrnym medalem Zasłużony Kulturze - Gloria Artis

Publicysta Piotr Zaremba odebrał przyznany mu przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego srebrny medal Zasłużony Kulturze - Gloria Artis. Został odznaczony w kategorii literatury za działalność na polu publicystycznym i kulturalnym.

Odznaczenie zostało przyznane w połowie września, Piotr Zaremba odebrał je w czwartek podczas uroczystości w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Piotr Zaremba napisał kilka powieści (m.in. „Zgliszcza. Opowieści pojałtańskie” wydane w br. „Plama na suficie”, „Romans licealny”) oraz książek faktograficznych dotyczących polskiej polityki (m.in. „Alfabet Rokity”, „O dwóch takich... Alfabet braci Kaczyńskich” i „Marcinkiewicz. Kulisy władzy” - wszystkie razem z Michałem Karnowskim, „O jednym takim... Biografia Jarosława Kaczyńskiego”) i historii USA (m.in. „Uzbrojona demokracja. Theodore Roosevelt i jego Ameryka”, „Demokracja w stanie wojny. Woodrow Wilson i jego Ameryka”).

Jako publicysta od pięciu lat jest związany z tygodnikiem „Sieci”, a niedawno zaczął współpracę z „Dziennikiem Gazetą Prawną”. Wcześniej pracował m.in. w „Rzeczpospolitej” i „Uważam Rze”, „Dzienniku”, „Newsweeku”, „Nowym Państwie”, „Życiu” i „Życiu Warszawy”. W mediach pracuje od początku lat 90.

W br. medale Zasłużony Kulturze - Gloria Artis zostały przyznane także innym osobom związanym z mediami: srebrny otrzymał pisarz i krytyk literacki „Do Rzeczy” Krzysztof Masłoń, a brązowy - dziennikarka muzyczna Radia Merkur Alina Kurczewska.

Dołącz do dyskusji: Piotr Zaremba ze srebrnym medalem Zasłużony Kulturze - Gloria Artis

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
żeby nie było za miło
bardzo uczuciowe podziękowanie panie Zaremba.
tam w komentarzach jest trochę racji. zerknął żeś Pan? z sentymentu pan tak okrakiem sądów bronisz?
odpowiedź
User
gratulacje z przyprawą
wiesz pan tak sobie myślę. strasznie pan jesteś uczuciowy. w tekstach tak nie przebija. czuję się obnażona. pobita
odpowiedź
User
takie podziękowania nigdy na trzeźwo
w tym bym się doszukiwała tych różnic co pan ich nie widzisz. taka "klątwa" może być takim podziękowaniem. jako budować relacje międzyludzkie bądź nie
ona była wykorzystana politycznie czemu się sprzeciwiam i temu podobne
niektórym proste sprawy zawsze będą za trudne

rozluźnił żeś pan debatę o sprawach ważnych i ważniejszych
odpowiedź