SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W 2017 roku pirackie serwisy miały ponad 300 miliardów odsłon, Polska poza pierwszą dziesiątką

W 2017 roku globalna skala korzystania z nielegalnych kopii filmów, muzyki i audycji telewizyjnych wzrosła o 1,6 procent – wynika ze statystyk firmy Muso. Na czele krajów z największą liczbą odsłon pirackich serwisów są Stany Zjednoczone, Rosja i Indie, Polska jest poza pierwszą dziesiątką, w której notowano ją rok wcześniej.

 

Article

Muso jest firmą zajmującą się monitoringiem światowego poziomu piractwa w internecie, która opublikowała kolejną odsłonę swojego corocznego raportu.

W 2017 r. na całym świecie zanotowano 300,2 mld odsłon serwisów i stron internetowych oferujących pirackie wersje filmów, nagrań muzycznych i audycji telewizyjnych. To oznacza wzrost o 1,6 proc. w porównaniu z rokiem 2016.

Najczęściej użytkownicy internetu korzystali z platform oferujących nielegalny dostęp do treści telewizyjnych – tego typu strony zanotowały w ub.r. 106,9 mld wizyt, to wzrost rok do roku o 3,4 proc.

Jeszcze wyższy wzrost w porównaniu z 2016 r. (o 14,7 proc.) dotyczył serwisów z piracką muzyką, które łącznie zgromadziły 73,9 mld odsłon.

Na 3. miejscu znalazły się platformy udostępniające nielegalnie filmy, które w ub.r. odwiedzono 53,2 mld razy. To jedyna kategoria serwisów, która zanotowała spadek popularności – o 2,3 proc.

Muso podkreśla, że w 53 proc. korzystanie z pirackich treści odbywa się za pośrednictwem stron i serwisów oferujących streaming. Globalnie rośnie też docieranie do nielegalnych treści z wykorzystaniem smartfonów – w ub.r. w 87 proc. dotyczyło to odwiedzin stron z muzyką, a w 52 proc. – z treściami telewizyjnymi.

Wśród krajów w których zanotowano najwięcej odsłon pirackich serwisów na czele znalazły się w ub.r. Stany Zjednoczone (27,9 mld), które wyprzedziły Rosję (20,6 mld) oraz Indie (17 mld).

Polska w tegorocznym raporcie znalazła się poza pierwszą dziesiątką, co oznacza spadek korzystania przez użytkowników w naszym kraju z nielegalnych treści biorąc pod uwagę fakt, że w 2016 r. Polska była na liście na 7. pozycji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W 2017 roku pirackie serwisy miały ponad 300 miliardów odsłon, Polska poza pierwszą dziesiątką

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl