SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PiS dominuje w telewizji publicznej. 78 godzin programu dla polityków tej partii

W styczniu i lutym 2019 roku Telewizja Polska przez ponad 78 godzin przedstawiała w prowadzonych przez siebie stacjach poglądy polityków PiS lub urzędników państwowych pochodzących z tej opcji politycznej. PiS dominuje pod względem ilości czasu poświęcanego mu przez publicznego nadawcę, treści prezentowane przez ugrupowania opozycyjne są w znaczącej mniejszości.

Mateusz Morawiecki Article

W styczniu br. na antenie TVP1 najwięcej czasu (ponad 3 godziny i 29 minut) zajęły wystąpienia polityków PiS, do których zaliczono także wypowiedzi przedstawicieli władz - prezydenta, premiera oraz urzędników odpowiednich kancelarii, a także sejmu i senatu.

W tym samym miesiącu w TVP 1 wśród przedstawicieli opozycji najdłużej byli prezentowani politycy PSL (ponad 25 min) oraz PO (prawie 24 min). 25 min zgromadziło także ugrupowanie Kukiz’15 - wynika z danych opublikowanych przez TVP.

Podobnie wyglądała sytuacja na antenie TVP1 w lutym. Na 1. miejscu pozostawał PiS  (ponad 4 godz 34 min), dla Kukiz’15 zostało ponad 40 min, dla PSL – z górą 14 min, a politycy PO mieli głos łącznie przez ponad 11 min.

W drugim programie TVP głos polityków wszystkich opcji  w styczniu i lutym był słyszany przez widzów znacznie rzadziej niż w wypadku TVP1. Nie zmienia to faktu, że liderami byli przedstawiciele PiS, nadawca pozostawił zaś daleko w tyle za tym ugrupowaniem całą opozycję.

Styczeń 2019

Luty 2019

Wśród stacji telewizji publicznej anteną prezentującą najdłużej wystąpienia polityków różnych opcji była w okresie styczeń/luty br. TVP Info. PiS zgromadził dla siebie w styczniu ponad 32 godz programu, w lutym wynik był zbliżony do styczniowego. Dla porównania – w styczniu br. poglądy polityków PO były prezentowane przez TVP Info przez nieco ponad 3 godz, a PSL – 2 godz 25 min.

Styczeń 2019

Luty 2019

W sumie w styczniu i lutym br. PiS miał możliwość prezentowania własnych treści w TVP przez z górą 78 godz, PO – ponad 4 godz i 44 min, a PSL – ponad 4 godz 30 min. Wśród opozycji rekordzistą okazała się partia Nowoczesna, która na wszystkich antenach TVP zgromadziła łącznie ponad 5 godz i 30 min.

Krótszy czas oglądania telewizji w 2018 roku

W 2018 roku liderem oglądalności wśród wszystkich widzów był Polsat, a w grupie komercyjnej TVN. Wśród głównych stacji wzrosty odnotowały TVP1 i TVP2, ale najwięcej zyskały TVP Sport, Super Polsat i TTV. Skrócił się średni czas oglądania telewizji, choć zwiększyły się wydatki reklamowe.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PiS dominuje w telewizji publicznej. 78 godzin programu dla polityków tej partii

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sadeusz Tołtys
Dawno się tak nie ośmiałem. I to jest ta telewizja publiczna za ponad miliard złotych?
71 13
odpowiedź
User
Gosc
To nie jest żadna telewizja publiczna, to tylko państwowa telewizja, która działa pod dyktando władzy i wbrew suwerenowi. Suweren mając już komercyjny produkt za darmo jest zmuszany do finansowania czegoś kosztownego nocnymi ustawami. TVP należy sprzedać i raz na zawsze skończyć z defraudacjami.
72 14
odpowiedź
User
Marek
I dlatego pomysł na likwidację mediów publicznych to jedyne sluszne rozwiązanie.
74 14
odpowiedź