SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PiS dominuje w telewizji publicznej. 78 godzin programu dla polityków tej partii

W styczniu i lutym 2019 roku Telewizja Polska przez ponad 78 godzin przedstawiała w prowadzonych przez siebie stacjach poglądy polityków PiS lub urzędników państwowych pochodzących z tej opcji politycznej. PiS dominuje pod względem ilości czasu poświęcanego mu przez publicznego nadawcę, treści prezentowane przez ugrupowania opozycyjne są w znaczącej mniejszości.

Mateusz MorawieckiArticle

W styczniu br. na antenie TVP1 najwięcej czasu (ponad 3 godziny i 29 minut) zajęły wystąpienia polityków PiS, do których zaliczono także wypowiedzi przedstawicieli władz - prezydenta, premiera oraz urzędników odpowiednich kancelarii, a także sejmu i senatu.

W tym samym miesiącu w TVP 1 wśród przedstawicieli opozycji najdłużej byli prezentowani politycy PSL (ponad 25 min) oraz PO (prawie 24 min). 25 min zgromadziło także ugrupowanie Kukiz’15 - wynika z danych opublikowanych przez TVP.

Podobnie wyglądała sytuacja na antenie TVP1 w lutym. Na 1. miejscu pozostawał PiS  (ponad 4 godz 34 min), dla Kukiz’15 zostało ponad 40 min, dla PSL – z górą 14 min, a politycy PO mieli głos łącznie przez ponad 11 min.

W drugim programie TVP głos polityków wszystkich opcji  w styczniu i lutym był słyszany przez widzów znacznie rzadziej niż w wypadku TVP1. Nie zmienia to faktu, że liderami byli przedstawiciele PiS, nadawca pozostawił zaś daleko w tyle za tym ugrupowaniem całą opozycję.

Styczeń 2019

Luty 2019

Wśród stacji telewizji publicznej anteną prezentującą najdłużej wystąpienia polityków różnych opcji była w okresie styczeń/luty br. TVP Info. PiS zgromadził dla siebie w styczniu ponad 32 godz programu, w lutym wynik był zbliżony do styczniowego. Dla porównania – w styczniu br. poglądy polityków PO były prezentowane przez TVP Info przez nieco ponad 3 godz, a PSL – 2 godz 25 min.

Styczeń 2019

Luty 2019

W sumie w styczniu i lutym br. PiS miał możliwość prezentowania własnych treści w TVP przez z górą 78 godz, PO – ponad 4 godz i 44 min, a PSL – ponad 4 godz 30 min. Wśród opozycji rekordzistą okazała się partia Nowoczesna, która na wszystkich antenach TVP zgromadziła łącznie ponad 5 godz i 30 min.

Krótszy czas oglądania telewizji w 2018 roku

W 2018 roku liderem oglądalności wśród wszystkich widzów był Polsat, a w grupie komercyjnej TVN. Wśród głównych stacji wzrosty odnotowały TVP1 i TVP2, ale najwięcej zyskały TVP Sport, Super Polsat i TTV. Skrócił się średni czas oglądania telewizji, choć zwiększyły się wydatki reklamowe.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PiS dominuje w telewizji publicznej. 78 godzin programu dla polityków tej partii

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sadeusz Tołtys
Dawno się tak nie ośmiałem. I to jest ta telewizja publiczna za ponad miliard złotych?
odpowiedź
User
Gosc
To nie jest żadna telewizja publiczna, to tylko państwowa telewizja, która działa pod dyktando władzy i wbrew suwerenowi. Suweren mając już komercyjny produkt za darmo jest zmuszany do finansowania czegoś kosztownego nocnymi ustawami. TVP należy sprzedać i raz na zawsze skończyć z defraudacjami.
odpowiedź
User
Marek
I dlatego pomysł na likwidację mediów publicznych to jedyne sluszne rozwiązanie.
odpowiedź