SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PiS wygrał wybory do sejmików (wyniki exit poll)

Partia Prawo i Sprawiedliwość wygrała wybory do sejmików wojewódzkich, uzyskując 33,7 proc. głosów - wynika z badania exit poll firmy Ipsos dla TVP, Polsatu i TVN. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z 31,9 proc. głosów, natomiast na trzecim była Trzecia Droga z 13,5 proc. głosów. 

Dalej uplasowały się: Konfederacja 7,5 proc. poparcia i Lewica z 6,8 proc. Stowarzyszenie Bezpartyjni Samorządowcy uzyskało 2,7 proc. głosów. Na inne, lokalne komitety wyborcze zagłosowało 3,9 proc. wyborców. 

Koalicja Obywatelska wygrała wybory do sejmików w 10 województwach, a PiS w sześciu województwach

Rafał Trzaskowski wygrał w pierwszej turze wyborów na prezydenta stolicy z wynikiem 59,8 proc. Aleksandra Dulkiewicz wygrała w pierwszej turze wyborów na prezydenta Gdańska z wynikiem 62,3 proc. Marcin Krupa wygrał w pierwszej turze wyborów na prezydenta Katowic z wynikiem 66,5 proc. 

Kraków, Wrocław i Rzeszów z drugą turą

W Krakowie do drugiej tury przeszli Aleksander Miszalski z 39,4 proc. głosów i Łukasz Gibała z 28,4 proc. głosów. We Wrocławiu do drugiej tury przeszli Jacek Sutryk z 38,9 proc. głosów i Izabela Bodnar z 31,4 proc. głosów. W Rzeszowie do drugiej tury przeszli Konrad Fijołek (45,1 proc. głosów) i Jacek Strojny (18,6 proc. głosów). 

Wyniki exit poll wyborów samorządowych zostały przygotowane przez pracownię Ipsos na podstawie badania, które przeprowadzono w dniu głosowania przed 970 lokalami wyborczymi w Polsce. Po zakończeniu ciszy wyborczej na antenach Polsatu, TVN i TVP zaprezentowano prognozy dla sejmików wojewódzkich oraz sześciu miast: Gdańska, Katowic, Krakowa, Rzeszowa, Warszawy, Wrocławia, 

Głosowanie w wyborach samorządowych, w których zostanie wybranych blisko 47 tys. radnych i 2,5 tys. włodarzy, zaczęło się o godz. 7.00 i zakończyło o 21.00. W całej Polsce do głosowania uprawnionych było 29 037 073 osób.

Druga tura wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast ma odbyć się 21 kwietnia br. 

Dołącz do dyskusji: PiS wygrał wybory do sejmików (wyniki exit poll)

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tropek
Kurski przyleciał jak on tam przyszedł... wstyd
1 13
odpowiedź
User
Gorszek
PiS już przegrało zabrali kilka mln złotych ludziom nie dali...nawet niepełnosprawnych nie głosują na PiS
2 17
odpowiedź
User
Bromek
Polsko i młodzież obudzić się czas nie PiS
3 17
odpowiedź