SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PKN Orlen będzie testować pod Berlinem stację paliw pod marką własną

PKN Orlen w ramach strategii ujednolicania wizerunku swoich stacji na zagranicznych rynkach już na wszystkich stacjach w Niemczech i niemal wszystkich w Czechach oraz na Słowacji do lokalnych brandów star i Benzina dołączył logotyp Grupy Orlen. Pod Berlinem powstaje zaś testowa stacja działająca wyłącznie pod marką Orlen.

- Nasza działalność biznesowa pozytywnie wpływa na ocenę krajowej gospodarki, dlatego zależy nam, żeby jeszcze bardziej wzmacniać pozycję PKN Orlen za granicą. Spójny wizerunek na wszystkich rynkach, na których jesteśmy obecni, pozwoli nam pełniej wykorzystywać nasz potencjał. Umożliwi też dotarcie do nowych grup docelowych, a tym samym będzie wspierać naszą sprzedaż. Chcemy być, tak jak w Polsce, kojarzeni jako marka godna zaufania, wysokiej jakości i często pierwszego wyboru. Proces ujednolicania wizerunku stacji będziemy wzmacniać poprzez dalsze zaangażowanie w jedną z najpopularniejszych dyscyplin na świecie, czyli Formułę 1, w której w nadchodzącym sezonie będziemy obecni jako sponsor tytularny zespołu Alfa Romeo Racing Orlen - mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Logotyp Grupy Orlen pojawił się już na wszystkich 586 stacjach star w Niemczech, a także na 405 z 415 stacji w Czechach i 8 z 10 stacji na Słowacji działających pod marką Benzina. Oznakowane nim zostały dystrybutory, pylony cenowe oraz ekrany wewnątrz stacji. Koncern jest obecny także na Litwie, jednak tam wszystkie stacje od początku funkcjonują wyłącznie pod brandem Orlen.

Jednolity wizerunek we wszystkich krajach, także w reklamie

Orlen chce ujednolicić wizerunek wszystkich swoich stacji paliwowych na zagranicznych rynkach. Kolejnym krokiem w tym kierunku będzie uruchomienie stacji testowej pod marką Orlen, która powstaje w Seeberg-Ost pod Berlinem, przy autostradzie nr 10. Stacja będzie działała w formacie Stop Cafe 2.0. To oznacza, że jej klienci będą mogli skorzystać z pełnej oferty gastronomicznej, obejmującej dania gorące, np. burgery, zapiekanki, hot-dogi, a także kawę, świeżo wyciskane soki oraz szeroką gamę produktów spożywczych. Otwarcie stacji zaplanowano na marzec 2020 roku.

PKN Orlen  wprowadzi swoją flagową markę także do lokalnych działań marketingowych. Planowany jest m.in. wspólny zakup powierzchni reklamowych dla wszystkich krajów oraz nagród w konkursach i promocjach, a także wzmocnienie komunikacji korporacyjnej na zagranicznych rynkach, w czym istotną rolę ma odgrywać potencjał wynikający z zaangażowania w Formułę 1.

Orlen przed kilkoma dniami ogłosił, że Robert Kubica pozostaje w Formule 1 jako kierowca rezerwowy zespołu Formuły 1 Alfa Romeo Racing, którego sponsorem tytularnym będzie PKN Orlen. W zeszłym sezonie Kubica jeździł w teamie Williams Racing.

Dołącz do dyskusji: PKN Orlen będzie testować pod Berlinem stację paliw pod marką własną

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jadzia
I co leszcze? Nigdy nie było w Orlenie tak dobrze. Narzekajcie dalej na PiS.
odpowiedź
User
Brawo
Jeszcze powinni sprowadzić jakiegoś czarnego, żeby pokropił testową stację. Niech wszystkie Niemce wiedzą, że siła tkwi w kropidle, a nie Alfa Romeo...
odpowiedź
User
2020
PKN Orlen będzie testować pod Berlinem stację paliw pod marką własną. Byk ortograficzny

odpowiedź