SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PKN Orlen szuka dostawcy napojów kawowych marki własnej

PKN Orlen poszukuje producenta napojów kawowych, które pod marką koncernu znalazłyby się w ofercie jego punktów detalicznych. Chodzi o napoje w butelkach szklanych i w puszkach. Oferty można składać do 8 kwietnia.

fot. materiały prasowe Article

Informując w ogłoszeniu o „postępowaniu dotyczącym wyboru producenta napojów kawowych pod marką własną należącą do PKN Orlen", koncern przypomniał, że sprzedaż produktów w tej kategorii prowadzi na ponad 1300 własnych stacjach paliw.

Zobacz: Orlen chce sprzedawać kawę marki własnej, szuka dostawców

Napoje kawowe Orlenu w kilku wariantach

Jak wyjaśniono w opublikowanej dokumentacji, do głównych celów prowadzonego postępowania należą: dobór asortymentu zgodnie z potrzebami klientów stacji paliw PKN Orlen, przy uwzględnieniu dostępnej powierzchni sprzedażowej, aktywne zarządzanie kategorią dzięki bezpośredniej współpracy z producentem towarów sprzedawanych w punktach detalicznych koncernu i zwiększanie sprzedaży.

„Aby osiągnąć tak zdefiniowane cele, PKN Orlen planuje podpisanie umowy ramowej z wybranym w niniejszym postępowaniu producentem napojów kawowych" - zapowiedział koncern. Wyjaśnił przy tym, że umowa tego typu obejmuje zagwarantowanie dostępności ustalonych produktów u wybranego dostawcy poprzez określenie warunków zakupu i dostaw produktów.

W opublikowanej dokumentacji postępowania PKN Orlen podał, iż chodzi o zapewnienie dostaw napojów kawowych w butelkach szklanych - kawa na mleku sojowym, kawa na mleku migdałowym, kawa na mleku owsianym, kawa na mleku kokosowym i cold brew, a także w puszkach - kawa americano, kawa latte, kawa latte vanilla oraz kawa americano z tonikiem.

Zobacz: PKN Orlen chce wprowadzić na rynek własny energetyk

W ramach postępowania zaplanowano trzy etapy, najpierw analizę złożonych ofert, następnie spotkania negocjacyjne z potencjalnymi dostawcami, którzy spełnią wymagania formalne i ostatecznie wybór producenta. „Estymowane ilości produktów zostaną podane w drugim etapie, po załączeniu przez oferentów podpisanego oświadczenia o poufności informacji" - zastrzegł w ogłoszeniu PKN Orlen.

Koncern podał, iż w ramach postępowania dotyczącego wyboru producenta napojów kawowych pod marką własną należącą do PKN Orlen oferty można składać do 8 kwietnia.

W 2017 roku Orlen wprowadził na rynek markę własną O!, pod którą sprzedaje m.in wodę. W tym czasie zapowiedział też pilotaż projektu "Spiżarnia Regionów", w ramach którego do sprzedaży miało trafić kilkadziesiąt produktów wytwarzanych przez lokalnych producentów, w tym soki i napoje z polskich owoców oraz miody, ciastka i przekąski. Według spółki, produkty wywodzące się z różnych regionów Polski dostępne będą na stacjach paliw w czterech województwach: małopolskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i pomorskim.

Dołącz do dyskusji: PKN Orlen szuka dostawcy napojów kawowych marki własnej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl