SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PKO Bank Polski chce przyspieszyć rozwój w Metaverse

PKO Bank Polski chce pojawić się na platformach gamingowych oraz rozwinąć aktywność na platformach klasy Metaverse. W związku z tym poszukuje firm, które posiadają doświadczenie technologiczne i podejmą współpracę w zakresie projektowania oraz utrzymania wirtualnych przestrzeni.

Article

Bank, oprócz pojawienia się na platformach gamingowych oraz rozwoju aktywności na platformach klasy Metaverse, chce także zbudować modele VR swoich placówek dostosowane do wszystkich najważniejszych środowisk gogli dostępnych na rynku.

Jak podaje PKO BP, pozytywnie ocenia pierwsze doświadczenia zdobyte na platformie Decentraland, gdzie jest obecny od 2022 roku i gdzie 30 maja organizował pierwsze bankowe Wirtualne Targi Pracy.

Teraz chce stworzyć atrakcyjne przestrzenie na platformach gamingowych takich jak Fortnite czy Roblox oraz rozwijać aktywność na platformach klasy Metaverse Decentraland, a nawet The Sandbox. Chce także zbudować kolejne modele VR swoich oddziałów. Bank poszukuje firm, które posiadają odpowiednie doświadczenie technologiczne i podejmą współpracę w zakresie tworzenia i utrzymania wirtualnych przestrzeni oraz projektowania rozgrywek na platformach gamingowych i klasy Metaverse.

- Nasze dotychczasowe doświadczenia związane z obecnością w świecie Metaverse są bardzo pozytywne. Wirtualna PKO Rotunda osadzona na platformie Decentraland wciąż pełni rolę cyfrowego laboratorium, ale docieramy do punktu, w którym jest ono dla nas zbyt małe. Podjęliśmy decyzję o zwiększeniu naszej obecności w Metaverse i przyśpieszeniu procesu budowania know-how. Zdecydowaliśmy się, aby w kolejnym kroku podjąć szerszą współpracę z firmami zewnętrznymi, które będą nas wspierały w pracach projektowych. Ten model pozwoli nam równolegle rozwijać się na różnych platformach gamingowych jak Fortnite, czy Roblox oraz metaversowych takich jak np. The Sandbox, gdzie chcemy tworzyć atrakcyjne i angażujące użytkowników przestrzenie wirtualne – powiedział Marek Myszka, dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim.

Nowy obszar: platformy gamingowe

Równolegle bank poszukuje firm do współpracy w zakresie planowanego rozwoju na platformach gamingowych takich jak Fortnite czy Roblox. PKO Bank Polski chce utworzyć w tych miejscach dedykowane serwery, gdzie znajdzie się interaktywna przestrzeń edukacyjno-rozrywkowa dla dzieci i młodzieży. Będzie ona aktywnie angażować użytkowników do realizacji misji i zadań, a jej częścią będą gry scenariuszowe, uwzględniające elementy takie jak edukacja finansowa, edukacja ekologiczna oraz wartości ważne dla PKO Banku Polskiego.

Bank będzie także w dalszym ciągu budował doświadczenie w zakresie rozszerzonej rzeczywistości (XR) i wirtualnej rzeczywistości (VR). Po stworzeniu w 2022 roku modelu PKO Rotundy w technologii VR dostosowanej do gogli Oculus, Bank szuka firm deweloperskich gotowych do zaprojektowania i utrzymania wirtualnej przestrzeni banku na gogle VR/XR z możliwością instalacji na wszystkich najważniejszych środowiskach gogli dostępnych na rynku oraz urządzeniach mobilnych.

Firmy zajmujące się projektowaniem przestrzeni wirtualnych XR/VR, projektowaniem rozgrywek na platformach gamingowych i klasy Metaverse mogą do 18 czerwca zgłosić swoje zainteresowanie współpracą.

Dołącz do dyskusji: PKO Bank Polski chce przyspieszyć rozwój w Metaverse

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mike
Po co skoro to całe metawerse ledwo zipie i zainteresowanie nim jest śladowe.
odpowiedź