SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PKO BP partnerem JP Morgan. Wykorzysta blockchain do wymiany międzybankowych informacji

PKO Bank Polski jako jedyny przedstawiciel krajowego sektora bankowego podpisał list intencyjny z JP Morgan dotyczący przystąpienia do opartej na technologii blockchain sieci wymiany informacji Interbank Information Network. Obecność w projekcie ma przyspieszyć i dodatkowo zabezpieczyć realizację płatności i przelewów transgranicznych.

Article

Informacje na temat projektu Interbank Information Network (IIN) pojawiły się pod koniec września br. IIN w założeniach ma umożliwiać szybkie płatności i przelewy transgraniczne dokonywane pomiędzy bankami w różnych częściach świata. Dzięki blockchain rozwiązanie ułatwi wymianę i weryfikację niezbędnych informacji związanych z operacjami finansowymi, co z kolei ma zapobiec zatorom w przepływie pieniędzy pomiędzy kontami.

Projekt został stworzony z inicjatywy JP Morgan, obecnie przystąpiło do niego ponad 70 banków z całego świata. Teraz o podpisaniu listu intencyjnego w sprawie udziału w IIN poinformował PKO BP. To pierwszy polski bank który uczestniczy w tym projekcie.

Dzięki obecności w tworzonej sieci PKO będzie mógł wykorzystywać technologię blockchain do kontaktów ze swoimi partnerami międzynarodowymi, co z kolei dla klientów banku będzie oznaczało szybszą i bardziej bezpieczną obsługę.

Przystąpienie do IIN to nie jedyne działania PKO BP związane z rozwiązaniami opartymi o blockchain. We wrześniu br. bank rozpoczął publikowanie i udostępnianie swoim klientom drogą elektroniczną dokumentów publicznych wykorzystując technologię rejestrów rozproszonych w zgodzie z wymogami trwałego nośnika. Z kolei w marcu br. PKO zapowiedział weryfikację dokumentów bankowych z wykorzystaniem platformy blockchain Trudatum.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PKO BP partnerem JP Morgan. Wykorzysta blockchain do wymiany międzybankowych informacji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl