SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PKO BP za 3 mln zł kupił 7,5 tys. testów na koronawirusa. Zbiera na kolejne

PKO Bank Polski przeznaczył 3 mln zł na zakup 7,5 tys. testów na obecność koronawirusa dla szpitali i personelu medycznego. Będą one realizowane w laboratorium Warsaw Genomics. Fundacja PKO Banku Polskiego prowadzi powszechną zbiórkę środków na walkę z koronawirusem.

Article

PKO Bank Polski przeznaczył 3 mln zł na zakup testów na obecność koronawirusa dla szpitali i personelu medycznego. Będą one realizowane w laboratorium Warsaw Genomics, które wykona 7,5 tys. bezpłatnych badań.

PKO Bank Polski zbiera fundusze walkę z koronawirusem

Bank dołączył do Koalicji firm wspierających walkę z koronawirusem, w ramach której Fundacja PKO Banku Polskiego prowadzi powszechną zbiórkę środków.

Każdy może pomóc dokonując wpłaty na konto: 47 1020 1068 0000 1002 0172 3014 z tytułem przelewu: Na rzecz walki z COVID‑19, a także w aplikacji IKO korzystając z funkcji Pomagaj z nami, wybierając inicjatywę Zdrowie.

- Dziś mamy jeden cel, do którego wszyscy powinniśmy dążyć - szukanie narzędzi, możliwości i rozwiązań do walki z koronawirusem. Zachęcam do angażowania się w inicjatywy wspierające walkę z wirusem SARS‑CoV‑2, bo tylko solidarne i odpowiedzialne działania są szansą na skuteczne pokonanie epidemii - mówi Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKO Banku Polskiego.

Dotąd Grupa Kapitałowa Banku PKO przeznaczyła ponad 14 mln zł na walkę z koronawirusem. Środki trafiły na rzecz szpitali, zakładów opieki zdrowotnej i służb sanitarnych, zakup testów oraz maseczek przekazanych do Agencji Rezerw Materiałowych. Bank przekaże także 100 samochodów osobowych na potrzeby Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a kolejne 20 aut trafi do szpitali jednoimiennych.

Wiele firm i instytucji wspiera walkę z koronawirusem

W ostatnich dwóch tygodniach szereg firm i instytucji poinformowało o wsparciu walki z epidemią. We wtorek zarząd Żabka Polska poinformował, że przeznaczy 2 mln zł na zakup testów w kierunku SARS-CoV-2, które wykona Warsaw Genomics, warszawskie laboratorium specjalizujące w diagnostyce genetycznej.

Kulczyk Foundation przekazała Fundacji Lekarze Lekarzom 20 mln zł na walkę z koronawirusem, a Fundacja TVN - 1 mln zł dla Warsaw Genomics. Robert i Anna Lewandowscy przekazali 1 mln euro szpitalom zakaźnym.

Producent odzieży sportowej 4F przekazał szpitalowi MSWiA w Warszawie 300 par gogli dla personelu oraz zapowiedział, że na pomoc placówce przeznaczy 20 proc. obrotów swojego sklepu internetowego. Natomiast firma meblowa Agata poinformowała, że przekaże 1 mln zł na zakup sprzętu i wyposażenia medycznego. Żabka Polska przeznaczyła na to 4,5 mln zł.

Wsparcie finansowe walki z epidemią ogłosiło też kilka dużych firm państwowych i powiązanych z nimi fundacji: Orlenu (6 mln zł), Lotosu (5 mln zł), PGE (5 mln zł) i Totalizatora Sportowego (4 mln zł).

Z kolei Colian (właściciel takich marek jak Hellena, Goplana, Grześki) przekazał 160 tysięcy sztuk słodyczy i napojów niegazowanych wszystkim szpitalom przekształconym w zakaźne do walki koronawirusem., a Maspex - 1 mln opakowań swoich produktów.

W różnych formach wsparcia w walce z epidemią udzieliło też wiele mniejszych firm, np. lokale gastronomiczne bezpłatnie dostarczyły placówkom medycznym swoje dania.

Dołącz do dyskusji: PKO BP za 3 mln zł kupił 7,5 tys. testów na koronawirusa. Zbiera na kolejne

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
seba
a duda przeznaczył 2 mld dla TVP
odpowiedź
User
Tolek
No nie! Dobroczyńcy Wielcy! Całe trzy miliony! A te badania będą wykonywane bezpłatnie :-)
To znaczy komu? Bo chyba nawet dla rodziny i znajomych zarządu zabraknie :-)
odpowiedź
User
enum
Czyli jeden test ponad 200 zl x38 x3=

Ile to się równa?

38 milionów, u każdego przeciętnie 3 testy.
odpowiedź