SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PKO BP: liczba klientów Inteligo wzrośnie o 1 mln do końca 2012 r.

PKO Bank Polski zamierza zwiększyć liczbę klientów detalicznych Inteligo o 1 mln do ponad 1,6 mln i sprzedać 300 tys. kart kredytowych do końca 2012 r. Zmiany w ofercie banku mają także poprawić cross-selling i zwiększyć bazę depozytową, poinformował wiceprezes Wojciech Papierak.

PKO BP: liczba klientów Inteligo wzrośnie o 1 mln do końca 2012 r.

"Chcielibyśmy, aby Inteligo było tą częścią banku, która jest narzędziem akwizycji nowych klientów. Dlatego też chcemy zwiększyć liczbę klientów o 1 milion do końca 2012 roku"- powiedział Papierak dziennikarzom. Na koniec 2009 r. liczba klientów Inteligo wynosiła 618 tys.

Plany banku zakładają, że Inteligo będzie także platformą do pozyskiwania depozytów i cross-sellu produktów kredytowych. Bank zamierza sprzedać 300 tys. kart kredytowych i zwiększyć wolumen depozytów do 9,3 mld zł. Chce także udzielić 165 tys. pożyczek gotówkowych obecnym i przyszłym klientom. Jak zaznaczył Papierak, bank nie będzie agresywny cenowo.

Inteligo zostanie zachowane jako odrębna marka w ramach PKO BP, jednak zmianie ulegnie jej wizualizacja.

We wtorek bank wprowadził zmiany do oferty, polegające m.in. na zniesieniu opłaty za przelewy krajowe i zlecenie stałe przez telefon i Internet, a także za prowadzenie karty debetowej i udostępnienie przelewów zagranicznych.

Jeszcze w maju w ofercie Inteligo pojawi się pożyczka gotówkowa, a następnie karty kredytowe. W IV kw. bank uruchomił dostęp do serwisu transakcyjnego biura maklerskiego PKO BP.

Strategia PKO BP do 2012 roku zakłada także dalsze umocnienie iPKO, platformy elektronicznej dla klientów bankowości stacjonarnej. Liczba klientów ma wzrosnąć do 4,3 mln na koniec 2012 r. wobec 3,25 mln zł na koniec 2009 r.

"Jesteśmy przekonani, że w kolejnych latach grupa klientów korzystających z bankowości internetowej będzie coraz większa. Chcemy mieć z tego tortu adekwatny do naszej wielkości kawałek" - zaznaczył wiceprezes.

Według szacunków banków i Związku Banków Polskich liczba klientów bankowości internetowej wzrośnie do 11,5 mln w 2012 r. wobec 8,4 mln na koniec 2009 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PKO BP: liczba klientów Inteligo wzrośnie o 1 mln do końca 2012 r.

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
eargt5
zobacz także tutaj:

http://pozyczka-prywatna.blogspot.com
8 8
odpowiedź