SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PKO BP pozytywnie przeszedł stress testy

PKO Bank Polski pozytywnie przeszedł stress testy, przeprowadzone na poziomie Unii Europejskiej, poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) w komunikacie.

PKO BP pozytywnie przeszedł stress testy

" W wyniku założonego scenariusza niekorzystnego oszacowany poziom wskaźnika adekwatności kapitałowej dla funduszy podstawowych Tier 1 osiągnąłby w przypadku PKO Banku Polskiego 15,7% w 2011 r. w porównaniu z 13,3% na koniec 2009 r.  W scenariuszu  niekorzystnym, uwzględniającym dodatkowy wstrząs wynikający z ryzyka krajów tzw. „sovereign risk” współczynnik obniżyłby się o 0,3 pkt proc., do wartości 15,4% na koniec 2011 r., w porównaniu z minimalnym dopuszczalnym poziomem 4%" - głosi komunikat.

Wyniki testów warunków skrajnych wskazują nadwyżkę funduszy podstawowych w PKO BP na poziomie 2 825 mln euro w stosunku do wymaganego na poziomie 6% wskaźnika Tier 1, przyjętego jedynie dla potrzeb testów, podała także KNF.

Stress testy zostały przeprowadzone w 91 bankach w ramach mandatu przyznanego przez Europejską Radę Ministrów Finansów (ECOFIN), koordynowanych przez Komitet Europejskich Nadzorców Bankowych (CEBS) we współpracy z Europejskim Bankiem Centralnym (EBC) oraz KNF.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PKO BP pozytywnie przeszedł stress testy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl