SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bilety do pociągów Intercity będzie można kupować w aplikacji mobilnej mPay

Operator płatności mobilnych mPay podpisał umowę z PKP Intercity, na mocy której zaoferuję w swojej aplikacji mobilnej bilety na przejazdy pociągami państwowego przewoźnika.

fot. materiały prasoweArticle

W komunikacie giełdowym mPay zapowiedziano, że możliwość zakupu w aplikacji mobilnej firmy biletów na przejazdy pociągami PKP Intercity zostanie wprowadzona w ciągu trzech miesięcy.

Zaznaczono, że umowa dotycząca m.in. prowadzenia sprzedaży biletów została podpisana przez mPay bezpośrednio z PKP Intercity.

Aplikacja mPay z biletami na autobusy i tramwaje w wielu miastach

Oferowana przez mPay aplikacja mobilna umożliwia przede wszystkim płacenie za bilety komunikacji zbiorowej i parkowanie. Na koniec września br. pierwsza funkcjonalność działała w 106 miastach, a druga w 59.

W aplikacji można też m.in. doładowywać telefoniczne konta prepaidowe, płacić za wejście do niektórych zoo i parków przyrodniczych, kupować produkty cyfrowe i przekazywać vouchery, a od końca ub.r. także brać pożyczki.

- W związku ze zmianą od 1 grudnia br. organizacji wnoszenia opłat za przejazd autostradami A2 i A4 (e-toll), priorytetowo została potraktowana ta integracja. Kluczowym jest aby w najbliższym czasie dostarczyć użytkownikom aplikacji mPay możliwość wnoszenia opłat za przejazd wszystkim autostradami na terenie kraju. Ponadto spółka finalizuje umowę z kolejnym ogólnopolskim przewoźnikiem kolejowym - poinformowano w raporcie mPay z trzeciego kwartału ub.r.

W aplikacji mPay można też m.in. doładowywać telefoniczne konta prepaidowe, płacić za wejście do niektórych zoo i parków przyrodniczych, kupować produkty cyfrowe i przekazywać vouchery, a od końca ub.r. także brać pożyczki.

750 tys. użytkowników aplikacji mPay

Na koniec stycznia br. z aplikacji mPay korzystało 750,3 tys. osób, co wobec 470,4 tys. rok wcześniej oznacza wzrost o 59,5 proc.

W drugiej połowie grudnia 5,4 mln akcji mPay stanowiących 5,04 proc. akcji i głosów na walnym zgromadzeniu firmy kupił znany inwestor Rafał Zaorski. Spółka zapowiedziała, że razem z Zaorskim i powiązaną z nim spółką Dark Pool One wprowadzi w swojej aplikacji portfel do walut krypto, w którym na początek będzie można przechowywać Stablecoina.

Natomiast firma influencera Michała Bodziocha, znanego jako Dziki Trener, nabyła 1,5 mln akcji mPay i w ramach umowy inwestycyjnej zobowiązała się do współpracy przy działaniach promujących aplikację.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. przychody mPay zwiększyły się rok do roku z 7,65 do 11,45 mln zł, wynik operacyjny - z 331 tys. zł straty do 123 tys. zł zysku, a wynik netto - z 426 tys. zł straty do 46 tys. zł zysku.

W miniony piątek na koniec sesji giełdowej kurs spółki wynosił 2,20 zł, co dawało kapitalizację w wysokości 148,28 mln zł. Większościowym akcjonariuszem mPay jest Grupa Lew mająca akcje stanowiące 58,4 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu.

Dołącz do dyskusji: Bilety do pociągów Intercity będzie można kupować w aplikacji mobilnej mPay

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl