SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PKP Cargo: łączny zysk na poziomie 1 mld zł do 2015 r.

PKP Cargo chce osiągnąć do roku 2015 łączny zysk na poziomie 1 mld zł, poinformowała spółka w komunikacie. Spółka ocenia, że prognozowany na 2010 zysk netto na poziomie 40 mln zł może zostać przekroczony. Jednocześnie trwają prace nad strategią prywatyzacji spółki.

PKP Cargo: łączny zysk na poziomie 1 mld zł do 2015 r.

“PKP Cargo stawia sobie za cel umocnienie pozycji lidera rynku kolejowych przewozów towarowych w Polsce oraz budowę silnej pozycji w branży na mapie Europy, w oparciu o grupę PKP Cargo Logistics. (…) Kluczem do sukcesu jest wdrożenie programu rozwoju działalności, dotyczącego wszystkich segmentów funkcjonowania firmy oraz realizacja najważniejszych inwestycji, które mają na celu rozwój spółki i umożliwienie osiągnięcia do roku 2015 łącznego zysku na poziomie 1 mld zł” – czytamy w komunikacie.

Zarząd podał też, że "z dużym prawdopodobieństwem" planowany na cały 2010 rok zysk netto na poziomie 40 mln zł zostanie przekroczony

Spółka ocenia, że w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy zwiększała swoje udziały rynkowe - z ok. 49% w styczniu 2009 roku do ok. 55% obecnie, pod względem masy przewiezionego ładunku.

"Praktycznie zakończona już została faza najgłębszej restrukturyzacji, polegająca na reorganizacji Spółki, ograniczeniu liczby punktów utrzymania taboru o ok. 40 proc., a także znacznej redukcji zatrudnienia (tylko w 2009 roku zatrudnienie zmniejszyło się z 37,6 do 28,8 tys. pracowników, czyli o ponad 23 proc.)” – czytamy dalej.

Od czasu wyboru doradcy prywatyzacyjnego w listopadzie 2009 roku, trwają intensywne prace nad strategią prywatyzacyjną spółki.

"Wypracowane rekomendacje mają pokazać ścieżkę wprowadzenia takich zmian właścicielskich, które zapewnią stabilność realizowanym programom oraz otworzą dalsze perspektywy rozwoju dla PKP Cargo. Nadrzędnym celem prywatyzacji jest wzmocnienie pozycji PKP Cargo, dlatego zarząd spółki nie ma wątpliwości, że ten proces powinien zostać przeprowadzony możliwie jak najszybciej" – podano również.

W I połowie 2010 roku PKP Cargo osiągnęło 7,3 mln zł zysku netto. W 2009 roku firma zanotowała niemal 500 mln zł straty netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PKP Cargo: łączny zysk na poziomie 1 mld zł do 2015 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl