SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PKP Intercity, Poczta Polska i Alior Bank: nie współpracujemy z pismem „Warszawski Wieczór” chwalącym Patryka Jakiego

W darmowym dwutygodniku „Warszawski Wieczór”, zamieszczającym teksty chwalące obecną władzę i krytykujące opozycję, promowane są kontrolowane przez Skarb Państwa firmy PKP Intercity, Poczta Polska i Alior Bank. Po nagłośnieniu tego przez polityków opozycyjnych wszystkie zapewniły, że nie współpracują z pismem. Poczta Polska podjęła działania prawne w tej sprawie.

Okładka „Warszawskiego Wieczoru” z Patrykiem Jakim, fot. twitter.com/Jakub_StefaniakArticle

Na nowy numer „Warszawskiego Wieczoru” zwrócił uwagę w poniedziałek rano Jakub Stefaniak, poseł PSL i kandydat tej partii na prezydenta Warszawy. Na okładce zapowiadany jest wywiad z Patrykiem Jakim, kandydującym z ramienia Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy.

- Taką gazetę kolega otrzymał dziś na przystanku autobusowym w śródmieściu ... czy PKP już oficjalnie sponsoruje kampanię kandydata Jakiego (której oficjalnie nie ma)??? - zapytał Stefaniak. U dołu okładki znalazły się bowiem logotypy PKP Intercity (z zachętą do reklamowania się w pociągach przewoźnika) i Poczty Polskiej (z informacją, że pismo jest dostępne w jej placówkach). W środku wydania zamieszczono też reklamę Alior Banku, co podkreśliło stowarzyszenie Miasto Jest Nasze.

Miasto Jest Nasze zwróciło uwagę, że reklamy PKP Intercity ukazywały się w „Warszawskim Wieczorze” już w ub.r.

Natomiast poseł PO Cezary Tomczyk zamieścił okładkę wydania pisma, na której okładce też jest logo PKP Intercity. Dwa tytuły na okładce krytykują polityków opozycyjnych, a w innym czytamy: „Żydówka córką prezydenta USA”

Państwowe firmy odcinają się od „Warszawskiego Wieczoru”

- W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami Poczta Polska oświadcza, że nie współpracuje z wydawcą tytułu „Warszawski Wieczór” i nie zezwoliła na użycie swojego logo przez wydawcę tego pisma. Podjęliśmy kroki prawne w tej sprawie - poinformowała Poczta Polska na Twitterze.

Podobne informacje przekazały na Twitterze Alior Bank i PKP Intercity. - Alior Bank oświadcza, że nie współpracuje z dwutygodnikiem „Warszawski Wieczór” - stwierdziła ta pierwsza firma. - Logo i treści zostały zmieszczone bez naszej zgody i wiedzy - dodał przewoźnik kolejowy.

Wojciech Wybranowski: napisałem tam jeden tekst

W stopce redakcyjnej jako wydawca pisma jest wpisana spółka Twój Wieczór Warszawski. Została wpisana do KRS w marcu 2016 roku w Malborku. Kapitał zakładowy wynosił 5 tys. zł, prezesem jest Stefan Kownacki. W stopce dodano, że nakład pisma wynosi 150 tys. egz.

Jako redaktor naczelny wpisany jest Robert Wyrostkiewicz. To dziennikarz współpracujący m.in. z serwisem Pitu-pitu.pl, jest tam przedstawiany jako „były wiceprezes Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, członek Rady Programowej Polskiego Radia Radio dla Ciebie”.

Natomiast jako felietonistów wpisano w stopce Miriam Shaded, Wojciecha Wybranowskiego z „Do Rzeczy” i Marię Kądzielską współpracująca też z „Wprost”. - Nie publikuję, twierdzenie, że publikuję, albo „jestem felietonistą” to spore nadużycie. Gazeta zamówiła u mnie jeden - jedyny - felieton - o Poznańskim Czerwcu 56' z punktu perspektywy Warszawy, który otrzymała, za który zapłaciła i tyle - zaznaczył Wybranowski zapytany o to na Twitterze.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PKP Intercity, Poczta Polska i Alior Bank: nie współpracujemy z pismem „Warszawski Wieczór” chwalącym Patryka Jakiego

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
yhy
Tak tak, umieszczaja te loga za piekne oczy :D
odpowiedź
User
Taka Polska
No to mamy prawdziwie polskie media. Przekręty kłamstwa nadużycia i warszawskue klimaty z Malborka. Może jeszcze Kajmany się pojawią albo luksemburski ślad.
odpowiedź
User
dojna zmiana
A czy ten spór o obwodnicę Warszawy z okładki z kandydatem na kandydata, to jest spór czy ona będzie szła poza Warszawą, czy nieJako przez Warszawę? Czy może przez Pragę (czeską) ?
odpowiedź