SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sigma Bis, Media Group i Mastermind Media walczą o obsługę PKP Intercity

W przetargu spółki PKP Intercity na obsługę mediową jej kampanii wpłynęły 4 oferty. Złożyły je m.in. Sigma Bis, Mastermind Media i Mediahub - dowiedział się serwis Wirtualnemedia.pl. Walczą o budżet w kwocie 18,6 mln zł.

fot. materiały prasoweArticle

Przetarg dotyczy planowania oraz zakupu mediów offline dla działań wizerunkowo-produktowych marki PKP Intercity. Wybrana agencja zajmie się obsługą mediową kampanii spółki w telewizji, radiu, prasie i na nośnikach reklamy zewnętrznej.

Wpłynęły w nim 4 oferty: od Sigma Bis (wspólnej agencji mediowej PZU i PKN Orlen), Media Group, Mediahub (Octopus Media) oraz od konsorcjum agencji Mastermind Media z Havas Media.

Uczestnicy postępowania musieli w złożonych ofertach podać m.in. łączną stawkę prowizji za prowadzoną obsługę mediową.
Media Group zaproponowała 2,65 proc. prowizji, Mediahub - 1,50 proc., Sigma Bis - 0,99 proc., a Mastermind Media z Havas Media - 0,56 proc.

Kampanie w konkretnych mediach wskazanych przez Intercity

Wybrana agencja zajmie się obsługą mediową kampanii PKP Intercity w telewizji, radiu, prasie i na nośnikach reklamy zewnętrznej.
W przypadku tv PKP Intercity wskazało stacje z grupy TVP i Polsatu. W przypadku radia - RMF FM, Polskie Radio, Grupę Radiową Time i Audytorium17.

Obsługa w prasie będzie dotyczyć kilku kobiecych tygodników, "Gościa Niedzielnego", "Sieci", "Super Expressu" oraz tytułów Polska Press Grupy. Z kolei w przypadku outdooru mają być uwzględniane nośniki reklamowe należące i obsługiwane przez takie firmy, jak Stroer Polska, Cityboard Media, Clear Channel Polska i Jet Line.

Głównym kryterium wyboru zwycięskiej agencji będzie cena. Umowa zostanie zawarta na okres 16 miesięcy. Budżet, jaki na obsługę mediową przeznaczy w tym okresie PKP Intercity wynosi ok. 18,6 mln zł.

Ostatnio za planowanie i zakup mediów do kampanii PKP Intercity odpowiadała Sigma Bis, wspólna agencja mediowa PZU i PKN Orlen. Została wybrana do współpracy w przetargu, w którym pokonała Mastermind Media i Octopus Media.

Dołącz do dyskusji: Sigma Bis, Media Group i Mastermind Media walczą o obsługę PKP Intercity

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Obiektywny
Przecież wiadomo, że sigma bis wygra. Szkoda zachodu pozostałych agencji...
odpowiedź
User
shame shame shame
I jak tam "Obiektywny"? To kto tam w końcu wygrał?
odpowiedź