SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PKP: modernizacja terenów dworca w Poznaniu za 160 mln euro

PKP podpisały umowę inwestycyjną z developerem Trigranit Development Corporation na budowę Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Poznaniu o wartości 160 mln euro, poinformowały PKP w komunikacie. Zakończenie budowy dworca przewidziane jest w II kwartale 2012 roku.

PKP: modernizacja terenów dworca w Poznaniu za 160 mln euro

"Polskie Koleje Państwowe podpisały umowę inwestycyjną z developerem Trigranit Development Corporation. Umowa otwiera drogę do rozpoczęcia budowy Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Poznaniu o wartości 160 mln euro. Obejmie on nowy dworzec kolejowy, parking na 900 samochodów, oraz dworzec autobusowy" - czytamy w komunikacie.

Inwestycja jest przygotowywana przez PKP od 2007 roku. PKP wybrała firmę Trigranit w 2009 roku w niezależnych rokowaniach do których przystąpiło siedem firm specjalizujących się inwestycjach komercyjnych na rynku nieruchomości.

Umowa określa role obu stron w procesie inwestycyjnym. PKP wnosi do inwestycji tereny o powierzchni 4 hektarów, oraz niezbędne pozwolenia i uzgodnienia z samorządem miasta Poznań. Firma Trigranit angażuje niezbędny kapitał finansowy oraz projekt inwestycji uzgodniony z Miastem Poznań.

"Po podpisaniu umowy koncentrujemy się na zdobyciu wszystkich pozwoleń niezbędnych do rozpoczęcia budowy nowego dworca, który powstanie w I etapie inwestycji. Chcemy rozpocząć prace budowlane wspólnie z deweloperem w I połowie 2011 roku i zakończyć budowę dworca w II kwartale 2012 roku. To jeden z trzech projektów tego typu prowadzonych przez PKP. Analogiczne inwestycje realizujemy w Katowicach oraz w Sopocie" - powiedział członek zarządu PKP Paweł Olczyk.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PKP: modernizacja terenów dworca w Poznaniu za 160 mln euro

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl