SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PKW zbada sprawę spotów Tuska i Borowskiego

Donald Tusk i Marek Borowski intensywnie reklamują się w telewizji.

Wkrótce mogą mieć jednak kłopoty. Państwowa Komisja Wyborcza zbada, czy ich spoty są zgodne z prawem - pisze "Życie Warszawy".

Kandydatom na prezydenta nie wolno na razie promować się w spotach radiowych i telewizyjnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami będą mogli to robić dopiero na 15 dni przed wyborami, czyli w drugiej połowie września.

Dla niektórych kandydatów na najważniejszy urząd w państwie przepisy nie są jednak przeszkodą. Donald Tusk i Marek Borowski znaleźli sposób, żeby już promować się w telewizji. Od niedawna możemy oglądać reklamówki wyborcze obu z nich. Oficjalnie reklamują się jako liderzy ugrupowań startujących w wyborach parlamentarnych, a nie kandydaci na prezydenta. Zrobili tak, bo komitety wyborcze partii mogą już teraz - nie łamiąc prawa - wykupywać reklamy w radiu i telewizji. Wszystko wskazuje na to, że Tusk i Borowski promując się, popełnili jednak błąd - ocenia gazeta.

"Kandydaci, którzy występują w spotach wyborczych partii, powinni wyraźnie zadeklarować, że ubiegają się o mandat parlamentarny" - wyjaśnia Bohdan Szcześniak, dyrektor biura prawnego Państwowej Komisji Wyborczej. W materiałach liderów Platformy Obywatelskiej i Socjaldemokracji Polskiej zabrakło takich stwierdzeń.

W poniedziałek sprawą ma się zająć Państwowa Komisja Wyborcza. W przypadku, gdy zostanie stwierdzone naruszenie prawa, PKW może wystąpić o wycofanie spotów wyborczych z telewizji - mówi na łamach "Życia Warszawy" Bohdan Szcześniak.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PKW zbada sprawę spotów Tuska i Borowskiego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl