SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

'Plan konsolidacji finansów': Debata o zrównaniu emerytalnego, reformie KRUS

Zaprezentowany w piątek przez premiera i ministra finansów "Plan rozwoju i konsolidacji finansów 2010-2011 (Propozycje)" zawiera propozycję rozpoczęcie debaty nad stopniowym i ewolucyjnym podniesieniem i zrównaniem wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn, a także reformy - choć bez planu likwidacji - Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS).

W dokumencie proponuje się |rozpoczęcie debaty nad stopniowym i ewolucyjnym podniesieniem i zrównaniem wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn, które nie dotyczyłoby jednak osób w wieku wyższym niż 55 lat oraz powiązaniem wysokości opłacanych przez rolników podatków i składek z wysokością uzyskiwanych przez nich dochodów".

Inna propozycja to "rozpoczęcie debaty nad przeprowadzeniem ewolucyjnej reformy systemu ubezpieczenia emerytalno-rentowego rolników (z zachowaniem instytucji KRUS - należy podkreślić, że przedstawione propozycje w żadnej mierze nie zmierzają do likwidacji KRUS), poprzez powiązanie wysokości składek na ubezpieczenie emerytalno-rentowe z wysokością rzeczywiście opłacanych dochodów, uzależnienie wysokości emerytury od składek wpłaconych w okresie aktywności zawodowej oraz długości oczekiwanego dalszego trwania życia dla osób w wieku osoby przechodzącej na emeryturę oraz wprowadzenie instrumentu dopłaty do emerytury minimalnej osobom o wymaganym stażu ubezpieczenia, których zgromadzone składki są jednak niewystarczające do sfinansowania emerytury na poziomie przysługującym osobom ubezpieczonym w powszechnym systemie emerytalnym".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Plan konsolidacji finansów': Debata o zrównaniu emerytalnego, reformie KRUS

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nie ma zmian bez konsekwencji
Ta reforma (likwidacja KRUS) na pewni coś zmieni.
Małe gospodarstwa rolne nie będą wstanie zapłacić składek ZUS i zbankrutują.
W ten sposób zlikwidujemy poważną konkurencje dla producentów niby ekologicznej żywności.
Inny cel osiągnięty to z powodu spadku taniej produkcji rolnej prowadzonej przez liczne drobne gospodarstwa duże fermy rolnicze będą mogły podnieść ceny na swoje nieekologiczne produkty nasycone antybiotykami, hormonami i chemią. Tak więc za każdą zmianą lobują jakieś środowiska, które planują na tym dobrze zarobić. A dla gawiedzi są produkowane jakieś farmazony o wprowadzaniu niby sprawiedliwego porządku w istniejącym bałaganie. W sumie na wyższe składki na ZUS dla rolników i tak złoży się społeczeństwo już nie pośrednio przez dopłaty z podatków do systemu KRUS a bezpośrednio do ręki rolników płacąc wyższe ceny za żywność.
odpowiedź