SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platforma edukacyjna Brainly rośnie, ma 150 mln unikalnych użytkowników

Startup Brainly prowadzący internetową platformę edukacyjną zwiększył do 150 mln liczbę internautów co miesiąc odwiedzających serwis. To oznacza, że platforma w ciągu jednego roku zwiększyła zasięg o 50 mln użytkowników.

Michał Borkowski, założyciel i szef BrainlyArticle

Brainly to platforma do wspierania procesu nauki szkolnej, dzięki której uczniowie z całego świata mogą poszerzać swoją wiedzę oraz mają zapewniony dostęp do wzajemnej nauki online. Obecnie z platformy korzystają uczniowie, rodzice i nauczyciele w ponad 35 krajach m.in. w USA, Indiach, Rosji, Indonezji, czy Brazylii. W Polsce liczba użytkowników serwisu przekroczyła 7 mln.

Teraz Brainly poinformował że liczba unikalnych użytkowników korzystających z platformy co miesiąc osiągnęła poziom 150 mln. To oznacza, że serwis w ciągu roku zwiększył zasięg o 50 mln internautów.

Jak podkreśla w komunikacie Michał Borkowski, współzałożyciel platformy i jej CEO, za sukcesem stoi bardzo prosty i przystępny model jej działania. W każdym tygodniu ponad miliard uczniów z całego świata szuka wsparcia w nauce, które pozwoli im osiągnąć lepsze wyniki. To jednak nie wszystko, bo przecież za uczniami stoją rodzice i nauczyciele, którzy poszukują skutecznej metody przekazywania, lub po prostu źródła, wiedzy. Obecnie baza serwisu zawiera ponad 50 mln odpowiedzi, jednak jak podkreślają jej twórcy - siłą platformy jest jej społeczność.

- Na początku zdecydowaną większość użytkowników Brainly stanowili uczniowie - informuje Michał Borkowski. - Dziś coraz częściej dołączają do nas rodzice, chcący pomóc swoim dzieciom. Na Brainly szukają pomocy z problemami, których sami nie potrafią rozwiązać bo często nie pamiętają już danego materiału z czasów szkolnych. Dzięki naszej platformie mają możliwość uzyskania pomocy.

Jak pokazują badania uczniowie korzystają z Brainly nie tylko dlatego, że dostarcza ona pomocy ze szkolnymi problemami w czasie rzeczywistym. Z ankiety przeprowadzonej w styczniu br. wśród użytkowników wynika, że co trzeci z nich (29,4 proc.) jako największą motywację wskazuje chęć pogłębienia wiedzy i poszerzenia horyzontów, aby lepiej zrozumieć przedmiot szkolny. Co czwarty uczeń (25,3 proc.) twierdzi, że nie uzyskał wystarczająco dużo informacji w szkole, a co dziesiąty (11,4 proc.) deklaruje chęć poprawy ocen.

W Brainly w przeszłości zainwestowało kilka firm. Jesienią 2017 r. startup pozyskał 14 mln dol. m.in. od Kulczyk Investments, wcześniej w firmę zainwestowały też 15 mln dol. koncern Naspers i fundusz General Catalyst.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Platforma edukacyjna Brainly rośnie, ma 150 mln unikalnych użytkowników

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ferb
Ale to nie jest żadną pomoc dla uczniów... To przecież zwykły bryk, klon Zapytaj Onetu. Albo Quora. Albo Bóg wie ilu jeszcze podobnych mechanizmów...
odpowiedź
User
frodo
Wzrost uzyskali tylko dzięki umiejętnemu pompowaniu SEO., oczywiście nie jest to żadna pomoc dla uczniów to kiepski klon zapytaj czy techpedia
odpowiedź
User
Croc
To jest platforma do wrzucania swojej pracy domowej i otrzymania odpowiedzi zrobionej przez kogoś innego. Dalekie to od edukacji. Silnie pompowane SEO
odpowiedź