SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platige Image: wpływy wzrosły o 23 proc., a wynik netto o 10,3 mln zł

W ub.r. grupa kapitałowa Platige Image zanotowała wzrost przychodów o 23 proc. 90,43 mln zł oraz wyniku netto z 7,44 mln zł straty do 2,92 mln zł zysku. - Wzrost przychodów i poprawę marż w porównaniu z 2018 rokiem zawdzięczamy intensyfikacji działań sprzedażowych, kontynuacji procesu restrukturyzacji i kontroli kosztów projektowych - komentuje Karol Żbikowski, prezes firmy.

Article

Platige Image i jego spółki zależne zajmują się przede wszystkim produkcją i postprodukcją treści wideo. W sprawozdaniu za ub.r. zarząd firmy podkreśla, że w ub.r. spółka przygotowała efekty specjalne i czołówkę do pierwszego sezonu serialu Netflixa „Wiedźmin”.

- Dzięki uczestnictwu w tym projekcie Platige Image dołączył do grona producentów tworzących światowe produkcje, co już pomaga w pozyskiwaniu nowych projektów. Nabyliśmy także bezcenne doświadczenie we współpracy ze światowym liderem - podkreśla zarząd.

- Rozpoczęliśmy także produkcję serialu animowanego towarzyszącego jednej z najpopularniejszych na świecie gier komputerowych APEX Legends. Cinematik do gry „Metro Exodus” został wybrany na festiwalu Animago w Monachium najlepszym cinematikiem roku. Wdrożyliśmy nową oprawę graficzną „Wiadomości”, byliśmy producentem ceremonii otwarcia Ligi Europy w Baku, dom produkcyjny Dobro rozwijał się pozyskując prestiżowych klientów - wyliczyło kierownictwo firmy.

Koszty operacyjne grupy Platige Image zwiększyły się dużo mniej od wpływów - o 13,7 proc. do 85,57 mln zł. Wydatki na usługi obce poszły w górę z 41,57 do 49,63 mln zł, a na wynagrodzenia - z 24,46 do 26,72 mln zł.

Firma osiągnęła w ub.r. 8,4 mln zł zysku EBITDA, wobec 3,5 mln zł w 2018 roku. Zeszłoroczny wynik EBITDA obciążyły 0,76 mln zł odpisów (głównie dot. Fatima Film) oraz 0,78 mln zł rezerwy na koszty programu menadżerskiego.

Platige Image od ponad ośmiu lat jest notowany na rynku bocznym warszawskiej giełdy. Głównymi akcjonariuszami spółki są szef jej rady nadzorczej Jarosław Sawko (ma 34,75 proc. kapitału) i Piotr Sikora (32,37 proc.).

W piątek na koniec sesji kurs Platige Image wynosił 17,50 zł, co dawało kapitalizację firmy w wysokości 55,04 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Platige Image: wpływy wzrosły o 23 proc., a wynik netto o 10,3 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl