SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Płatności w Allegro Pay można potwierdzać odciskiem palca

W aplikacji Allegro na Androida wprowadzono możliwość autoryzowania biometrycznego, czyli poprzez odcisk palca lub rozpoznawanie twarzy, płatności w ramach Allegro Pay. Od kilku miesięcy taka opcja działa w aplikacji Allegro na iOS.

Article

Autoryzacja płatności w Allegro Pay poprzez odcisk palca lub rozpoznawanie twarzy jest dostępna w aplikacji Allegro w wersji 7.36.0 na smartfonach z systemem Android 11 lub wyższym. Działa w dwóch wariantach zakupów: Kup teraz oraz Kupuję i płacę.

Żeby korzystać z tej funkcjonalności, należy włączyć obsługę weryfikacji biometrycznej w urządzeniu oraz aktywować tę opcję na swoim koncie Allegro (w zakładce Moje Allegro > Konto > Bezpieczeństwo).

Allegro podkreśla, że weryfikacja cech biometrycznych odbywa się na urządzeniu użytkownika, które nie udostępnia platformie danych biometrycznych klienta, a ta nie przechowuje ich u siebie.

Autoryzacja biometryczna płatności w Allegro Pay od kilku miesięcy jest już dostępna w aplikacji Allegro na iPhone’ach (w wersji Allegro 6.16.0 i nowszej). W aplikacji mobilnej Allegro nadal działa poprzednia metoda potwierdzania transakcji w Allegro Pay: kody SMS-owe.

Natomiast autoryzacja biometryczna od niedawna pozwala zalogować się do aplikacji Allegro.

Allegro to zdecydowanie najpopularniejsza platforma e-commerce w Polsce. Według badania Mediapanel w kwietniu br. odwiedziło ją (jako stronę www i aplikację mobilną) 22,18 mln internautów (co dało 73,75 proc. zasięgu), z których każdy spędził przeciętnie godzinę, 41 minut i 30 sekund.

Sama aplikacja mobilna Allegro zanotowała natomiast 11,16 mln użytkowników, 37,11 proc. zasięgu oraz godzinę, 28 minut i 34 sekundy średniego czasu korzystania.

Allegro inwestuje we własne automaty paczkowe

Od wiosny ub.r. Allegro rozwija swoją sieć automatów paczkowych, na koniec grudnia ub.r. miało tysiąc maszyn, w br. chce postawić kolejne 2 tys. Na początku listopada firma uruchomiła opartą na nich usługę logistyczną One Box dla kupujących.

W połowie grudniu usługa pojawiła się w kolejnych ośmiu miastach: Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Bydgoszczy, Krakowie i Katowicach. Równocześnie Allegro poinformowało, że podpisało umowy dotyczące instalowania automatów na stacjach Shell i przy sklepach Stokrotka.

Z początkiem marca Allegro podwyższyło prowizję sprzedażową w prawie wszystkich kategoriach dla sprzedawców z kontami firmowymi. Tacy sprzedawcy będą też płacili więcej za dostawy Pocztą Polską i UPS w ramach Allegro Standard.

W czwartym kwartale ub.r. Allegro osiągnęło wzrost wpływów o 23,2 proc. do 1,6 mld zł i 199,7 mln zł zysku netto. Firma prognozuje, że w latach 2022-2026 jej przychody będą rosnąć o wysokie kilkanaście proc., a skorygowana EBITDA ma być w środkowych lub wyższych rejestrach 20 proc. Pod koniec lutego poinformowano, że z Allegro odchodzi prezes i dyrektor generalny Francois Nuyts, będzie pełnił te funkcje najpóźniej od końca br.

Dołącz do dyskusji: Płatności w Allegro Pay można potwierdzać odciskiem palca

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl