SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Płatności mobilne NFC w mBanku i Orange Finanse

mBank we współpracy z Orange Polska uruchomił płatności mobilne NFC. Usługa dostępna jest dla klientów mBanku i Orange Finanse. Ponadto mBank wznowił wydawanie kart-naklejek.

fot. materiały prasoweArticle

W zaktualizowanej aplikacji mBanku dla systemu Android pojawiła się funkcja "zapłać NFC", która przy pierwszym uruchomieniu pozwala zamówić kartę płatniczą MasterCard PaySIM.

W oferowanym przez mBank modelu płatności NFC (SIM-centric), taka "wirtualna" karta bankowa ładowana jest następnie na kartę SIM w sieci Orange, dzięki czemu odpowiedni smartfon staje się narzędziem płatniczym, którym za zakupy można płacić zbliżeniowo. Cały proces zamówienia karty bankowej i jej aktywacji odbywa się mobilnie, wprost w aplikacji.

Karta MasterCard PaySIM wydawana jest bez opłat. Użytkownik nie ponosi też kosztów związanych z jej używaniem, a dokonane nią płatności wliczane są do miesięcznego limitu transakcji zwalniających z opłaty za kartę główną.

Aby skorzystać z płatności mobilnych NFC w mBanku należy posiadać telefon NFC z systemem operacyjnym Android, kartę SIM NFC wydaną przez Orange oraz aplikację mobilną mBanku wspierającą NFC. Dokonywanie płatności zbliżeniowych telefonem jest możliwe w dwóch trybach: manualnym (wymaga uruchomienia aplikacji banku, wybrania karty z listy i dotknięcia przycisku "Zapłać") oraz automatycznym (umożliwia wybranie jednej karty do dokonywania płatności bez konieczności uruchamiania aplikacji).

Aplikacja mobilna mBanku z nową opcją płatności NFC ma nowy, "planetarny" układ ikon widocznych na ekranie głównym aplikacji pod paskiem "dostępne środki".

Bank oferuje płatność mobilne NFC zarówno klientom mBanku, jak i Orange Finanse.

Do oferty mBanku powraca także debetowa karta zbliżeniowa w formie naklejki - MasterCard Debit Naklejka. Jej użytkowanie jest bezpłatne, a transakcje wliczają się do miesięcznego limitu transakcji zwalniających z opłaty za kartę główną. Za wydanie karty-naklejki nie zapłacą posiadacze mKont Aquarius i Aquarius Intensive. W pozostałych przypadkach jednorazowy koszt wydania karty wynosi 10 zł. Kartę można nakleić np. na telefon lub inne urządzenie i płacić nią zbliżeniowo.

Dołącz do dyskusji: Płatności mobilne NFC w mBanku i Orange Finanse

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl