SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Play dostanie 500 mln zł pożyczki od BGK na infrastrukturę do 5G

Spółka P4, operator sieci telekomunikacyjnej Play, podpisała umowę dotyczącą 500 mln zł pożyczki od Banku Gospodarstwa Krajowego. Telekom będzie mógł wydać te środki na inwestycje w infrastrukturę, m.in. związaną z siecią 5G.

W komunikacie giełdowym P4 podano, że pożyczka zostanie udzielona firmie przez BGK ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Telekom będzie mógł zaciągać kolejne transze w ramach kwoty 500 mln zł pożyczki do połowy 2023 roku, a spłaci ją w równych kwartalnych ratach do 20 września 2028 roku. Kredyt oprocentowany jest według stałej stopy procentowej

Zaznaczono, że operator będzie mógł wykorzystać środki z pożyczki „na sfinansowanie inwestycji związanych z budową, rozbudową lub przebudową sieci infrastruktury telekomunikacyjnej emitenta (czyli P4 - przyp.) w Polsce, zapewniającej szerokopasmowy dostęp do Internetu, w tym przedsięwzięcia związane z rozwojem technologii mobilnej 5 generacji”.

Play rozwija 5G od półtora roku

Na początku października Play poinformował, że internet 5G jest u niego dostępny w 700 miejscowościach w całym kraju.

Operator sieci Play wdraża 5G od stycznia ub.r. w oparciu o posiadane częstotliwości w paśmie 2100 MHz. W połowie br. telekom zapowiedział, że do końca lipca br. sieć 5G będzie obsługiwało 2 576 jego nadajników pokrywających swoim zasięgiem 35 proc. populacji Polski. Na początku lipca Play informował, że ma w swojej ofercie 49 urządzeń obsługujących sieć 5G.

W pierwszej połowie br. P4 zanotował 3,636 mld zł przychodów sprzedażowych, 1,7 mld zł zysku EBITDAaL i 5,3 mld zł zysku netto. Zysk netto wynika głównie ze sfinalizowania przez telekom w kwietniu br. sprzedaży za 6,7 mld zł swojej infrastruktury pasywnej firmie On Tower Poland, w której 60 proc. udziałów ma Cellnex Telecom, a 40 proc. Grupa iliad.

Dołącz do dyskusji: Play dostanie 500 mln zł pożyczki od BGK na infrastrukturę do 5G

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl