SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Play wprowadza nowe usługi chroniące przed zagrożeniem w internecie

Play we współpracy z firmą Allot wprowadza usługi cyberbezpieczeństwa. Operator zapewni klientom indywidualnym ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, wirusami, phishingiem i atakami ransomware.

Operator Play wprowadza usługi chroniące przed zagrożeniem w internecie pod szyldem “Bądź bezpieczny w sieci”. Nowe rozwiązania mają zapewnić indywidualnym klientom zabezpieczenie przed cyberatakami phishingowymi, ransomware, wirusami i złośliwym oprogramowaniem.

Wśród usług wprowadzonych w ramach nowej umowy partnerskiej z firmą Allot znajdują się:

  • Nowe usługi ochrony klientów przed niebezpieczeństwami w internecie,
  • Bezpieczny internet wykrywający zagrożenia w sieci,
  • Pakiet bezpieczeństwa z dostępem do trzech usług: Bezpieczny internet, Bezpieczne Wi-Fi i antywirus, Czat z Cyber Ekspertem.

Operator zaznacza, że użytkownicy są narażeni na szereg niebezpieczeństw, które mogą spowodować utratę danych, kradzież haseł czy utratę środków płatniczych z konta bankowego. Nowe usługi Play mają zwiększyć cyberbezpieczeństwo użytkowników.

Na bieżąco monitorujemy rynek pod kątem zagrożeń, na które narażeni mogą być nasi klienci. Przestępcy coraz częściej i odważniej używają nowych technologii, a strony służące do wyłudzenia danych wyglądają na coraz bardziej wiarygodne i trudne do rozróżnienia od oryginałów, za które się podszywają. Dlatego chcąc zadbać o bezpieczeństwo naszych klientów, oferujemy im rozwiązania, dzięki którym mogą czuć się bardziej komfortowo, korzystając z sieci - mówi Maciej Swat, Dyrektor Departamentu Marketingu B2C i B2B w Play.

Bezpieczny internet

Usługa “Bezpieczny internet” zwiększa zabezpieczenia sieciowe użytkownika. Jej zadaniem jest wykrywanie i blokada wszelkich zagrożeń płynących z internetu. Dodatkowo rozwiązanie proponowane przez operatora rozpoznaje niebezpieczeństwa pochodzące z podejrzanych witryn mogących zainfekować urządzenie lub wyłudzić dane osobowe za pośrednictwem oprogramowania malware z keyloggerem. Usługa “Bezpieczny internet” działa na zasadach zapory, która informuje użytkownika o niebezpieczeństwie, gdy trafia na niebezpieczną witrynę. Wówczas telefon klienta wyświetla stosowne powiadomienie ostrzegające.

Należy dodać, że usługa “Bezpieczny internet” nie wymaga instalowania i konfiguracji dodatkowej aplikacji. Po aktywacji zostaje ona automatycznie włączona w warstwie sieci na numerze należącym do klienta. Dodatkowo użytkownik korzystający z usługi otrzymuje dostęp do raportów, w których może sprawdzić, ilu zagrożeń uniknął.

Play ma wysoką świadomość cyberzagrożeń i chce dostarczać klientom łatwe do aktywacji rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo i komfort użytkowników. Najnowsza oferta pokazuje nasze zaangażowanie na rzecz ochrony klientów zarówno w sieci, jak i poza nią. Platforma cyberbezpieczeństwa firmy Allot zapewnia elastyczne rozwiązanie na potrzeby ochrony naszych klientów zarówno przed istniejącymi, jak i nowymi zagrożeniami - powiedział Mikkel Noesgaard, członek zarządu i dyrektor ds. marketingu w Play.

Pakiet bezpieczeństwa

Operator wprowadza również kompleksową usługę zapewniającą klientom większą kontrolę nad zagrożeniami. Nowy “Pakiet bezpieczeństwa” zawiera trzy rozwiązania, które pomogą chronić użytkownika przed zagrożeniami płynącymi z internetu.

Bezpieczne Wi-Fi i antywirus - aplikacja, która chroni przed niebezpieczeństwami w sieci także podczas połączenia z internetem za pomocą sieci Wi-Fi. Dzięki niej, klient może logować się do sieci zewnętrznej z większym poczuciem bezpieczeństwa. Aplikacja blokuje niebezpieczne strony i aplikacje. Aby z niej korzystać, konieczne jest zainstalowanie zewnętrznej aplikacji na urządzeniach z systemem Android oraz iOS.

Czat z Cyber Ekspertem - dostęp do specjalnego czatu z ekspertem, który jest do dyspozycji klienta w razie wątpliwości czy problemów. Ekspert sprawdzi linki, które klient chce otworzyć, a także pomoże w momencie, w którym urządzenie zostanie zainfekowane. Dodatkowo będzie stale dbał o bezpieczeństwo klienta, informując go o aktualnych zagrożeniach w sieci. Czat z Cyber Ekspertem to usługa, którą realizują prawdziwi specjaliści z firmy CyberRescue. Żeby otrzymywać powiadomienia i móc kontaktować się z ekspertem, wystarczy rozpocząć rozmowę na Messengerze.

Bezpieczny internet - opisany powyżej.

Nowe usługi można aktywować w dowolnym momencie i są dostępne dla wszystkich osób korzystających z ofert abonamentowych, MIX oraz ofert na kartę.

Korzystanie z usług przez pierwszy miesiąc jest bezpłatne, natomiast po tym terminie Bezpieczny internet kosztuje 6 zł miesięcznie, natomiast Pakiet bezpieczeństwa to jedyne 10 zł miesięcznie. Z usług można zrezygnować w dowolnym momencie - informuje Play.

Firma Allot, która gwarantuje nowe usługi dla Play jest wiodącym globalnym dostawcą innowacyjnych rozwiązań w zakresie inteligencji sieciowej oraz bezpieczeństwa jako usługi (SECaaS) dla dostawców usług komunikacyjnych (CSPs) i przedsiębiorstw.

Jednym z naszych głównych celów jest zapewnienie klientom rozwiązań, których potrzebują, aby chronić swoich abonentów przed cyberatakami i zapewnić im spokój ducha. Rozwiązania Allot Secure umożliwiają operatorowi Play oferowanie cyberochrony klientom indywidualnym, przy jednoczesnym zwiększaniu lojalności wobec marki i wskaźnika Net Promoter Score, a także generowaniu nowych przychodów - powiedział Vered Zur, wiceprezes ds. marketingu w firmie Allot.

Barbara Kurdej-Szatan bez nowych kontraktów reklamowych. "Marki mogą nie chcieć opowiadać się po którejś ze stron konfliktu"

Afera, która wybuchła po wpisie Barbary Kurdej-Szatan o Straży Granicznej, najpewniej czasowo pogrzebie jej szanse na nowe kontrakty reklamowe - twierdzą eksperci, z którymi rozmawiał portal Wirtualnemedia.pl.

Play odświeżył ofertę dla firm

Operator sieci Play przygotował nowe rozwiązania dla użytkowników firmowych. Abonenci mogą dostać w prezencie drugi smartfon lub smartwatch, a ich internetowy pakiet może sięgać nawet 150 GB miesięcznie.

Dołącz do dyskusji: Play wprowadza nowe usługi chroniące przed zagrożeniem w internecie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl