SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Play wypłaci w maju po 1,45 zł dywidendy na akcję

W maju operator telekomunikacyjny Play Communications wypłaci akcjonariuszom okresową dywidendę wynoszącą po 1,45 zł na akcję. Wyda na to 368,2 mln zł.

Jean-Marc Harion, prezes Play CommunicationsArticle

Dzień ustalenia prawa do dywidendy wyznaczono na 2 maja, a jej wypłatę zaplanowano na 10 maja za pośrednictwem Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. - Spółka nie jest odpowiedzialna za jakiekolwiek opóźnienia w płatności dywidendy przez KDPW, ich członków lub banków prowadzących rachunek bankowy, na którym zdeponowane są akcje akcjonariuszy wynikające z niepełnych informacji przekazanych do tych banków lub wynikających z czasu potrzebnego do przetworzenia danych - zaznaczono w komunikacie giełdowym Play Communications.

- W związku z przyczynami natury technicznej, dywidenda jest wypłacana w formie okresowej dywidendy, gdyż spółka zaksięgowała dywidendę otrzymaną od P4 za 2018 rok w pierwszym kwartale 2019 roku - poinformowano.

We wtorek na koniec sesji giełdowej za akcję Play Communications na warszawskiej giełdzie płacono 23,90 zł. Przy takim kursie stopa dywidendy to 6,07 proc.

Kapitał spółki dzieli się na 253,91 mln akcji, co oznacza, że na wypłatę dywidendy przeznaczone zostanie 368,2 mln zł. Głównymi akcjonariuszami firmy są Tollerton Investment Limited (ma walory stanowiące 27,63 proc. kapitału) i Telco Holdings (27,3 proc.).

Na początku marca br. Play Communications podał, że na dywidendę zamierza przeznaczyć 45 proc. z zeszłorocznych wolnych przepływów pieniężnych, które wyniosły 816 mln zł. Zapowiedział też, że w br. przeznaczy gotówkowo do 800 mln zł na inwestycje, głównie rozbudowę swojej infrastruktury sieciowej.

Telekom jest notowany na warszawskiej giełdzie od połowy 2017 roku. W maju ub.r. wypłacił w dywidendzie 652 mln zł, po 2,57 zł na akcję.

Jednocześnie firma zapowiedziała, że kolejne dywidendy będą niższe - zmaleją z pułapu 65-75 proc. skonsolidowanych wolnych przepływów pieniężnych do 40-50 proc. przepływów. Spółka uzasadniała, że zamierza dużo inwestować w rozwój swojej sieci oraz szybciej obniżyć poziom zadłużenia.

W ub.r. Play Communications zanotował wzrost wpływów operacyjnych o 2,5 proc. do 6,84 mld zł oraz 744,6 mln zł zysku netto (wobec 387,3 mln zł rok wcześniej). Na koniec ub.r. sieć Play miała 12,65 mln aktywnych klientów, w tym 8,98 mln abonentów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Play wypłaci w maju po 1,45 zł dywidendy na akcję

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl