SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Play: Jean-Marc Harion prezesem już od początku lipca, odchodzi Jørgen Bang Jensen

Z początkiem lipca, miesiąc wcześniej niż planowano, Jean-Marc Harion obejmie funkcję prezesa spółki P4, operatora sieci telekomunikacyjnej Play. Zastąpi na tym stanowisku Jørgena Bang Jensena.

Jean-Marc Harion, prezes Play Communications Article

- Jean-Marc Harion został zwolniony z pełnienia obowiązków w Orange Egypt wcześniej niż zakładano. W związku z tym, formalne przejęcie obowiązków Prezesa Zarządu P4 sp. z o.o., spółki całkowicie zależnej od Spółki, przez Jean-Marc Harion od Jørgena Bang Jensena nastąpi 1 lipca 2018 roku - poinformował Play Communications w komunikacie giełdowym w czwartek wieczorem.

Harion był prezesem Orange w Egipcie, a przedtem pełnił w tym koncernie funkcję szefa oddziału na Dominikanie oraz stanowisko wiceprezesa ds. rozwoju biznesowego w Ameryce Północnej i Południowej.

Ponadto przez dziesięć lat prowadził własną firmę Computer Channel, którą odsprzedał Wanadoo (France Telecom Group). Ukończył studia w Institut d'Etudes Politiques de Paris i Université Libre de Bruxelles.

Jørgen Bang Jensen żegna się z Play po prawie 10 latach

O zmianie na stanowisku prezesa P4 poinformowano w połowie kwietnia. Przez ostatnie prawie 10 lat tę funkcję pełnił Jørgen Bang Jensen.

Z końcem czerwca Jensen odchodzi z firmy. Nie podano powodów jego rezygnacji ani dalszych planów zawodowych.

Play wypłacił większą dywidendę niż zysk z ub.r.

W lipcu ub.r. Play Communications (P4 jest jego spółką zależną) zadebiutował na warszawskiej giełdzie, sprzedał swoje akcje za 4,4 mld zł. Przy wejściu na giełdę obiecał inwestorom, że w br. wypłaci 650 mln zł w dywidendzie. W maju firma zrealizowała tę zapowiedź - zapłaciła po 2,57 zł dywidendy na akcję, wydając na to 652 mln zł. W ub.r. zanotowała firma zanotowała wzrost wpływów operacyjnych do 6,67 mld zł i spadek zysku netto z 712 do 387,3 mln zł.

W br. telekom na inwestycje (głównie w rozbudowę własnej sieci) chce wydać 8 proc. swoich wpływów i otworzyć ponad tysiąc nowych punktów sprzedaży. Szykuje też nową usługę szybkiego internetu bezprzewodowego Air Fibre. Na początku stycznia br. podpisał umowę, na mocy której może w 2020 roku przejąć w całości Virgin Mobile Polska.

W pierwszym kwartale br. Play Communications osiągnął wzrost wpływów o 3,6 proc. do 1,64 mld zł oraz 153 mln zł zysku netto (wobec 18 mln zł rok wcześniej). Firma miała 12,4 mln aktywnych klientów, w tym 8,7 mln abonentów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Play: Jean-Marc Harion prezesem już od początku lipca, odchodzi Jørgen Bang Jensen

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Blagam
Niech nowy prezes wlaczy sieć w większych miastach w godzinach szczytu, bo to da jak jak berety.
10 8
odpowiedź
User
andre
Virgin Mobile to bardzo dobra sieć, jestem pod wrażeniem jakości usług
8 8
odpowiedź
User
katarzyna
Też uważam, że Virgin ma świetną ofetę, jedna z lepszych sieci chyba na ten moment !
8 8
odpowiedź