SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Play.pl sprzedane za 2 mln zł, co.pl za milion - najdroższe domeny w Polsce

Blisko 5 mln złotych zapłacono w 2011 roku za najcenniejsze polskie domeny. Najwięcej kosztowało przejęcie adresu play.pl.

Najwięcej w 2011 roku zapłacono za sprzedaż domeny play.pl. Aktualnie należy ona do czwartego operatora sieci komórkowej w Polsce. Wcześniej zaś pod tym adresem funkcjonował popularny sklep z grami komputerowymi. Podane 2 mln złotych są kwotą przybliżoną, gdyż autorowi raportu nie udało się uzyskać oficjalnych informacji na ten temat. Źródła, na które się powołuje donoszą, że transakcja ta mogła opiewać na kwotę od kilku do nawet kilkunastu mln złotych.

Według danych Megapanelu PBI/Gemius, w czerwcu br. wszystkie strony Play odwiedziło 3,28 mln użytkowników (zobacz szczegóły).

Drugie miejsce w rankingu zajmuje adres co.pl, który za 1 mln złotych przejął serwis rejestrujący domeny Aftermarket.pl. Transakcja ta posłużyła uruchomieniu usługi pozwalającej na zakup subdomen z końcówką co.pl.

Podium zamyka domena saturn.pl przejęta od Kompanii Węglowej S.A. w ramach przetargu za 600 tys. złotych. Nowym właścicielem została sieć marketów z elektroniką, RTV i AGD - Saturn.

W pierwszej dziesiątce znalazły się też takie adresy jak next.pl (60 tys. zł), imieniny.pl (50 tys. zł) czy odpoczynek.pl (48 tys. zł). Łączna wartość stu najcenniejszych domen, które sprzedano w 2011 roku wynosi 4 990 200 zł. Najwięcej, bo 40 z nich (83 proc.), znalazło nowych nabywców wskutek transakcji bezpośredniej. W przypadku zakupu 22 domen (6 proc.) pośredniczył serwis Aftermarket.pl.

Największym powodzeniem cieszyły się domeny z jednym wyrazem w języku polskim zakończonym końcówką .pl. Rzadziej kupowano domeny drugiego stopnia (.edu.pl, org.pl) oraz składające się z dwóch lub więcej wyrazów.

Autorem raportu jest Daniel Dryzek specjalizujący się w domenach internetowych oraz hostingu. Zestawienie obejmuje jedynie transakcje jawne.

Dołącz do dyskusji: Play.pl sprzedane za 2 mln zł, co.pl za milion - najdroższe domeny w Polsce

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Monik
podobno domena karolwojtyla.pl sprzedana została też za bardzo wysoka kwotę.
odpowiedź
User
????
i czego ćwoku usuwasz koment o domenie karolwojtyla.pl sprzedanej tez drogo??? Walnkj się w ten pusty łeb zanim cos usuniesz
odpowiedź
User
Wojtek
" Łączna wartość stu najcenniejszych domen, które sprzedano w 2011 roku wynosi 4 990 200 zł. Najwięcej, bo 40 z nich (83 proc.), znalazło nowych nabywców wskutek transakcji bezpośredniej. W przypadku zakupu 22 domen (6 proc.) pośredniczył serwis Aftermarket.pl."
Te 83% i 6% to jakim cudem wyliczone? Jesli domen jest 100 to 40 z nich stanowi 40%....
odpowiedź