SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Play obniża ceny w unijnym roamingu

Play zapowiedział, że zgodnie z nowymi przepisami w Unii Europejskiej obniży koszty połączeń w roamingu w krajach wspólnoty. Za transfer jednego GB danych trzeba będzie zapłacić 11,59 złotych, zaś za minutę połączenia wychodzącego cena wyniesie 0,12 złotego.

fot. Shutterstock.comArticle

W połowie czerwca 2017 r. na terenie Unii Europejskiej zniesiono opłaty roamingowe obowiązujące wcześniej podczas wyjazdów zagranicznych. Zgodnie z wprowadzoną zasadą Roam Like At Home (RLAH) użytkownicy będący obywatelami Unii podczas pobytu w państwach wspólnoty płacą za zagraniczne rozmowy według stawek za połączenia krajowe u swojego operatora. Niedawno poinformowano z kolei oficjalnie o kolejnym etapie przedłużenia RLAH do czerwca 2032 r.

Taniej w roamingu

Teraz Play zapowiedział zmianę w cennikach roamingu europejskiego oraz obniżkę kosztów korzystania z usług w tym modelu. Decyzja ma wynikać z wejścia w życie 1 lipca 2022 r. rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/612 z dnia 6 kwietnia 2022 r. w sprawie roamingu w publicznych sieciach wewnątrz Unii.

W związku z tym z początkiem lipca br. Play zastosuje następujące koszty połączeń roamingowych:

  • Za połączenie odbierane w roamingu międzynarodowym w Strefie Euro. Nowa cena to 0,02 zł za minutę połączenia
  • Za połączenie wykonane w roamingu międzynarodowym w Strefie Euro. Nowa cena to 0,12 zł za minutę połączenia
  • Za SMS-a wysłanego w roamingu międzynarodowym w Strefie Euro. Nowa cena to 0,01 zł
  • Transfer danych po wykorzystaniu limitu GB w roamingu międzynarodowym w Strefie Euro. Nowa cena - 11,59 zł za jeden GB
  • Transfer danych w roamingu międzynarodowym w Strefie Euro, opłata naliczana na podstawie Polityki uczciwego korzystania (opłata dodatkowa). Nowa cena to 11,59 zł za jeden GB

Użytkownicy, którzy nie akceptują powyższych zmian mogą wypowiedzieć umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Można to zrobić do dnia wejścia tych zmian w życie.

Czytaj także: Na Ukrainie wyłączono roaming dla rosyjskich sieci. Żołnierze rosyjscy zabierają Ukraińcom telefony

Dołącz do dyskusji: Play obniża ceny w unijnym roamingu

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jan
Jaka zasługa sieci skoro to są wymogi unijne. Zamiast zachwycać się tym co nieuniknione niech zakaszą rękawy i przywrócą zarządzanie wieloma numerami przez internet.
odpowiedź