SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Play: 67 nowych stacji bazowych w październiku

Operator komórkowy Play poinformował, że w październiku br. włączył do swojej siatki 67 nowych stacji bazowych, poszerzając zasięg sieci w każdym województwie w Polsce.

Article

Wśród lokalizacji, w których w październiku powstały nowe stacje bazowe sieci Play, są m.in. Warszawa, Lublin, Wrocław, Gdańsk, Gdynia, Białystok i Zamość, a także Szczecinek, wieś Szczutowo w województwie mazowieckim, Grudziądz, Trąbki Wielkie czy północna część Opola. Ponadto dwa nowe nadajniki uruchomione zostały w Bielsko-Białej. Lepszy zasięg dzięki nowym stacjom odczuć mają także osoby mieszkające i odwiedzające Mazury w okolicach Rucianego-Nidy czy nadmorskiego Władysławowa.

Dzięki nowym obiektom, na koniec ubiegłego miesiąca całkowity zasięg sieci Play sięgnął 10 322 stacji bazowych. Jednocześnie operator podkreśla, że przed nim dwa najgorętsze w sezonie miesiące, w których co roku uruchamia najwięcej stacji.

Proces uruchamiania przez Play stacji bazowych na przestrzeni 2022 roku przedstawia poniższa grafika:

Dzień wcześniej, przy okazji publikacji wyników za ostatni kwartał, Play podał, że liczba jego stacji bazowych zwiększyła się rok do roku z 9 325 do 10 255 na koniec września br. (224 nowe stacje w III kw.), a w ich zasięgu było 99,7 proc. mieszkańców Polski w przypadku sieci 2G i 3G oraz 99,5 proc. w przypadku 4G LTE.

Natomiast 3 904 stacje znajdujące się we wszystkich województwach obsługiwały standard 5G Legacy oparty na częstotliwości 2100 MHz. W ich zasięgu było 47 proc. Polaków.

Dołącz do dyskusji: Play: 67 nowych stacji bazowych w październiku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl