SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy kanał w Play i UPC Polska

Play i UPC Polska dołączyły do oferty kanał ViDoc TV, który dotychczas był dystrybuowany głównie za pośrednictwem MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej. 

Kanał ViDoc TV dostępny jest we wszystkich oferowanych pakietach telewizyjnych. Stację można oglądać odpowiednio na pozycjach na dekoderach: Play Box TV – 131, TV 4K Box – 228, Mediabox/CI+ – 503 i Horizon – 228. ViDoc TV rozpoczął emisję próbną w połowie marca na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Odbiorcy naziemni mogą znaleźć nowy kanał na 50. pozycji dekoderów lub telewizorów.

Wkrótce dalsze poszerzenie zasięgu nowego kanału

W pierwszych tygodniach stacja działała jako CTV9. Red Carpet TV, nadawca kanału złożył wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o zmianę nazwy. Regulator zgodził się, żeby CTV9 zastąpił ViDoc TV. Nazwa ma podkreślać filmowo-dokumentalny profil stacji.  W portfolio Red Carpet TV są też kanały Red Carpet TV i Red Top TV. Ta druga stacja zostanie połączona z ViDoc TV. Stosowny wniosek wpłynął do KRRiT. Brokerem reklamowym nowego kanału ma być TVN Media.

Nadawca pracuje też nad pozyskaniem miejsca na satelicie dla ViDoc TV. Obecnie na Hot Birdzie 13E jest nadawany tylko Red Carpet TV. Firma wynajmuje miejsce na transponderze platformy cyfrowej Canal+. Jeśli nadawca pozyska miejsce dla ViDoc TV, to kanał dotrze do abonentów Canal+ i Polsat Box.

- Jeśli chodzi o sieci innych operatorów, to z uwagi na plany integracji programowej z Red Top TV oraz zmiany nazwy na ViDoc, program uzyska znaczący zasięg w kilkuset sieciach na terenie całej Polski. Jeśli chodzi o emisję satelitarna, jesteśmy w trakcie procesu - informuje Wirtualnemedia.pl Leszek Kułak, prezes Red Carpet TV. Red Top TV jest dostępny m.in. w sieciach kablowych Toya, Elsat, a także w ofercie Orange Polska.

Play podaje, że w ViDoc TV można znaleźć ponad 1500 godzin premierowych seriali fabularnych i dokumentalnych, nowe spojrzenie na film dokumentalny oraz premiery seriali i filmów z globalnych platform streamingowych. W ostatnim roku operator dołączał głównie stacje, które wchodziły w skład pakietów przejętej przez niego sieci kablowej UPC Polska, a nie znajdowały się w ofercie Play.

ViDoc TV oferuje m.in. indyjski serial „Everest”, amerykański „Moda na sukces”, kolumbijską telenowelę muzyczną „Queen of Flow”, wyprodukowana również w tym kraju „Influencerkę” czy meksykański „Triumf miłości”. W ramówce nie brakuje klasyków filmowych i polskich premier dokumentów. Wśród nich są czeskie produkcje podróżnicze. Niebawem stacja pokaże autorską produkcję „Historie Sukcesu i Upadku Gwiazd”, a także relacje z 77. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Cannes 2024. Będzie je przygotowywać Anna Kostrzewska, wcześniej związana z TVP Kultura. 

Dołącz do dyskusji: Nowy kanał w Play i UPC Polska

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
DJ Gerard
Uwaga Polsat Box udostępnił Na Polsat Box Go TV Puls HD ale w pakiecie Ukraina nie wiadomo czy pomyłka ich czy będzie już
1 6
odpowiedź
User
Rozwiń skrót
Mieć więcej za mniej - na pewno nie w Play!

P rzerywa
Laguje
A lbo
Y ebie
13 1
odpowiedź
User
DJ Gerard
Jesteście bez nadzieji ludzie kto ma polsat box I Polsat box go to TV Puls HD jest dostępny pakiety polsat box Ukraina polsat box plus polsat box Start dostępny Tych pakietch ja dostałem informację otym żegnam
1 4
odpowiedź