SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Play ze wzrostem przychodów i zysku. 1,6 mln klientów sieci UPC

Spółka P4, operator sieci Play, podała wyniki finansowe za II kwartał br., w którym jej częścią stała się sieć UPC Polska. Na koniec czerwca br. miała ona 16,5 mln klientów mobilnych i 1,9 mln abonentów usług stacjonarnych i usług dla domu. Przychody wzrosły do 2,3 mld zł, a zysk EBITDAaL do 1 mld zł.

1 kwietnia P4 sfinalizowało przejęcie od Liberty Global operatora kablowego UPC Polska, dostawcy usług telewizyjnych i internetowych, co miało wpływ na wyniki grupy w Polsce.

Liczba raportowanych klientów mobilnych P4 (bez M2M) wzrosła o 7,8 proc., osiągając liczbę 16,5 mln. Liczba aktywnych klientów mobilnych poszła w górę o 5,6 proc. do 12,7 mln. Z usług stacjonarnych i dla domu korzystało 1,9 mln osób. Baza klientów sieci UPC Polska wzrosła w ciągu roku o 4 proc. do 1,6 mln.

Całkowite przychody spółki P4 w II kwartale br. wzrosły o 26 proc. do 2,3 mld zł, głównie z powodu przejęcia UPC Polska. Przychody z usług wzrosły o 30 proc. osiągając w w tym okresie 1,9 mld zł. Przychody z usług mobilnych poszły w górę 7,3 proc.  do 1,1 mld zł w II kwartale 2022 r.

Zysk EBITDAaL P4 wzrósł o 79 proc., przekraczając w II kwartale br. poziom miliarda zł.

- Pierwsza połowa 2022 roku to punkt zwrotny dla Play, a także moment przełomowy dla polskich klientów. Jestem dumny z tego, jak szybko i skutecznie zespoły Play i UPC połączyły swoje siły i w rekordowo szybkim czasie wprowadziły naszą pierwszą wspólną ofertę powitalną. Play i UPC łączą wspólne cele - wsłuchiwanie się w potrzeby klientów oferując im najlepszy stosunek jakości do ceny oraz najwyższą jakość usług mobilnych i stacjonarnych. W II kwartale 2022 r. umocniliśmy naszą wiodącą pozycję na polskim rynku przyspieszając wzrost i poprawiając wyniki we wszystkich kategoriach, począwszy od satysfakcji klientów po przychody i efektywność finansową, zarówno dla usług mobilnych, jak i stacjonarnych - mówi Jean-Marc Harion, prezes P4.

- Rozwijając swoją najnowocześniejszą infrastrukturę mobilną zapewniającą łączność Polakom, przekroczyliśmy historyczny kamień milowy 10 tys. stacji bazowych. Ponadto, nawiązaliśmy współpracę z firmą InfraVia Capital Partners, aby umożliwić dostęp do sieci światłowodowej 6 milionom gospodarstw domowych w Polsce, realizując naszą misję zapewnienia wolności wyboru polskim klientom w nowym modelu otwartego dostępu do sieci - dodaje.

Jesienią 2020 roku P4 zostało przejęte przez francuską Grupę Iliad. Polska jest dla niej obecnie drugim pod względem wielkości rynkiem - na koniec czerwca br. we Włoszech miała 9,15 mln klientów, a we Francji - 20,9 mln.

Dołącz do dyskusji: Play ze wzrostem przychodów i zysku. 1,6 mln klientów sieci UPC

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jan.
Może play pochwali się ile abonentów odeszło do T-mobile i ile jeszcze odejdzie w III kwartale. Jaka obsługa taka usługa play24 czeka już 8 miesięcy na naprawę.
odpowiedź
User
SinX
Artykuł z przyszłości
odpowiedź